Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Zadov - Šumava - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Zadov

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Zadov

Obrázek Zadov

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Stachy leží  ve Stašské kotlině mezi Javorníkem a Churáňovem, 12 kilometrů severozápadně od města Vimperk na hranici Chráněné krajinné oblasti Šumava a Národního parku Šumava v nadmořské výšce 740 m. Počet stálých obyvatel dosahuje lehce přes 1200.

Historie

Původně se obec Stachy nazývala Stachov a vznikla na počátku 16. století. Původní obyvatelstvo bylo po většinou české. Obec měla mimořádně velkou rozlohu, k níž patřila řada samot - Jirkalov, Bláhov, Říhov, Kůsov, Zadov, Churáňov, Michalov, Krousov, Vyšehrad, Jáchymov, Chalupy, Šebestov, Kunratec, Tejmlov, Úbislav. Obživou zde byl obchod, sklářský průmysl a výroba dřevěného zboží (stachovské dřeváky a šindel). Ve Stachách se roku 1839 narodil Andreas Hartauer, autor písně Tam v krásné Šumavě (Tief drin im Böhmerwald), která časem zdomácněla  na české i německé straně Šumavy.

Současnost

Ve Stachách si v zimě můžete zalyžovat hned ve dvou přidružených osadách – na Zadově a Churáňově, kde se nachází celkem 7 sjezdovek, jejichž obtížnost je vesměs lehká až střední. Celková délka sjezdových tratí dosahuje 4,5 kilometru. Středisko má k dispozici tisíc lůžek, která jsou pět měsíců v roce plně obsazená. Pro podmínky a atmosféru je středisko velmi vhodné pro rodiny s dětmi. Lyžaři tu mají kompletní zázemí, včetně půjčovny a ski servisu. Podle sněhových podmínek je možné uvést do provozu umělé zasněžování a po setmění se dá lyžovat na osvětlené sjezdovce.

Běžecké okruhy

Milovníci běžeckého lyžování mohou vyzkoušet lyžařský běžecký stadion, nebo volně v terénu Zadovské stopy, které nabízejí ideální nenáročný terén šumavských plání. Tratě jsou pravidelně strojově udržovány.

Zadov v létě

Poloha Stachů a tím i Zadova je na rozhraní šumavských plání a šumavských hornatin je ideální jako vstupní brána pro poznávání centrální Šumavy. Pro turisty tu je systém značených turistických a cyklistických tras. Terén je spíše vhodný pro horská kola.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*