Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Nové Hutě - Šumava - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Šumava » Nové Hutě

Předpověď počasí - Nové Hutě

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Nové Hutě je menší obec nacházející se na hranici Šumavského národního parku v jihočeském kraji v okrese Prachatice. Vzdušnou čarou je 10 km východně od města Vimperk a 4 km jižně od významného střediska Churáňov. Vesnička se rozkládá na šumavských pláních v nadmořské výšce 950 - 1050 m.n.m. Počet stálých obyvatel se pohybuje okolo jednoho sta.

Historie

Šumava byla zpočátku pokryta hustými lesy. Dřevo bylo využíváno pro výrobu skla, které bylo zdrojem obživy spousty tehdejších osad. Sklárna byla založena i v oblasti dnešních Nových Hutích, jejímž nájemcem byl mistr sklář Johann Pock. Sklárna stála již roku 1686 v oblasti dnešních Pokových Hutích. Rodina Pocků byla jednou z nestarších sklářských rodin. S rozvojem sklářství vznikají i další sklárny. V 19. století nastal úpadek sklářství a obyvatelstvo hledalo novou obživu. Místo skláren vznikla papírna a továrna na zápalky a obyvatelé se více zaměřili na zemědělství. Pěstovalo se obilí, brambory, zelí a řepa. Významnou úlohu hrál také chov skotu. Po druhé světové válce došlo k velkému úbytku obyvatel. Od sedmdesátých let se rozvíjí turistický ruch, v době socialismu to bylo především ve formě podnikové rekreace.  

Současnost

Nové Hutě nabízejí vynikající podmínky pro zimní rekreaci. Vysoká nadmořská výška je zárukou slušných sněhových podmínek. Pro méně náročné sjezdové lyžování je k dispozici řada lyžařských vleků na východním svahu, nebo kratší, ale ve svažitějším terénu. Sněhová pokrývka v zimním období na Nových Hutích dosahuje v průměru 50 cm.

Běžecké okruhy

Pro vyznavače běžeckého lyžování nabízejí Nové Hutě optimální podmínky, upravované běžecké tratě navazují na trasy v oblasti Kvilda - Horská Kvilda - Churáňov.

Nové Hutě v létě

V Nových Hutích a okolí je řada možností ke kratším vycházkám i delším výletům. Mimo zimní sezonu si můžete vychutnávat krásy šumavské krajiny v podobě výletů do blízkého i vzdáleného okolí jako pěší turista, zpevněné cesty na Šumavě je také možné využít jako cykloturisté. Za teplého počasí nebo pro otužilce je možné najít v blízkém okolí Nových Hutích i místa na koupání, popřípadě zajet k Lipenské přehradě. V druhé polovině léta je pak velkým lákadlem sběr hub a borůvek.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*