Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Lipno - Šumava - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Lipno

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Lipno nad Vltavou se nachází v okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji. Obec se nachází v nadmořské výšce 776 metrů a na jejím území žije 537 obyvatel. Lipno nad Vltavou leží na břehu nádrže Lipno v blízkosti přírodního parku Vyšebrodsko a národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč.

Historie

První písemná zpráva pochází z roku 1530. Území dnešního Lipna bylo kolonizováno už roku 1281, kdy vznikaly první obce – to dokladuje archeologické slovanské naleziště ze začátku 13. století u nedalekých Lojzových Pasek. Dnes je jedna z nich pod vodou přehrady a další tři jsou pouze rekreačními osadami Lipna nad Vltavou. Postupně, do konce 15. století, všechna osídlená města přešla pod majetek vyšebrodského cisterciáckého kláštera.  Obyvatelé se živili především chováním tažných volů a jejich následném využívání při přepravě dřeva. Byla to dobře placená práce, část cesty se dřevo plavilo po Vltavě a část na volském povozu. Dále se pěstovaly různé plodiny (především žito, oves, mák, řepa, hrách a zelí). Při stavbě lipenské přehrady (1952 – 1959) byla původní osada z převážné části zatopena a začala vznikat nová obec. Po nesnadných začátcích se zde začal projevovat turistický ruch, kterým obec žije i v současné době.

Současnost

Dnes je Lipno nad Vltavou největší a nejlépe vybavené turistické středisko na Šumavě a v celém Jihočeském kraji. V obci se nachází lyžařský  areál nabízející  8,3 km sjezdových tratí, snowboard park a skicross. Sjezdovky jsou určeny především rodinám s dětmi, začínajícím a pokročilým lyžařům. V celé délce jsou technicky zasněžovány a na Jezerní sjezdovce je  večerní lyžování.  Pro děti nebo začínající lyžaře tu je lyžařská škola s největší výukovou plochou v ČR – Foxpark kapitána Lipánka s  3 pohyblivými koberci a Skischool Lipno Park s jedním pojízdným kobercem.  U nástupní stanice lanové dráhy se nachází veškeré zázemí  kde je možné se ubytovat, stravovat, zapůjčit lyžařské vybavení, využít servisní centrum, úschovu,  nebo něco zakoupit v prodejně INTERSPORTU.. Při vhodných klimatických podmínek je možné vyzkoušet nějaký adrenalinový sport na přehradě, projet se s psím spřežením nebo zabruslit si na zamrzlé přehradě. Novinkou je karta hosta LIPNO CARD, která Vám umožní  čerpat více než 40 služeb na Lipensku zdarma nebo se slevou a můžete tak šetřit více jak 4 000,- Kč. Získáte slevu na skipas Skiareálu Lipno a doprovodných služeb jako lyžařská škola nebo půjčovna. Kartu lze získat u svého ubytovatele zdarma nebo zakoupit u vybraných poskytovatelů služeb a v informačních centrech.

Běžecké okruhy

Na své si přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou. Za mrazivého počasí mohou návštěvníci Lipenska vyměnit lyže za brusle a užít si jedinečné přírodní kluziště. Lipno nad Vltavou a Frymburk na zamrzlé hladině Lipenského jezera upravují 6 – 8 m širokou a 11 km dlouhou dráhu doplněnou o půjčovnu bruslí.

Lipno v létě

Lipno nad Vltavou je významnou rekreační oblastí a lipenská přehrada umožňuje provozování prakticky všech druhů  vodních sportů (včetně windsurfingu a jachtingu).

Přehrada je vhodná pro pořádání vrcholných jachtařských soutěží (mistrovství světa a Evropy). V létě tu jsou pravidelně pořádány závody ve vodním slalomu a raftingu. Okolí Lipna skýtá skvělé možnosti pro turistiku a cykloturistiku, cesty vás zavedou k zajímavým výletním cílům, z nichž mnohé jsou unikátními přírodními či kulturními památkami.

Volný čas je možné trávit na nedalekém golfovém hřišti či bobové dráze.Cyklisté určitě ocení velké množství značených cyklistických stezek a cyklotras s dobrou návazností na trasy v ostatních regionech jižních Čech či hornorakouského Waldviertelu.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*