Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2324 hlasů v anketě 2324

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Kašperské Hory - Šumava - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Šumava » Kašperské Hory

Předpověď počasí - Kašperské Hory

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Kašperské Hory je město nacházející se v okrese Klatovy v Plzeňském kraji. Na území obce žije 1594 stálých obyvatel. Nadmořská výška Kašperských Hor je 730 m n. m. Město spravuje 4415 ha a do jejího území spadají také obce: Červená, Dolní Dvorce, Kavrlík, Lídlovy Dvory, Opolenec, Podlesí, Tuškov a Žlíbek.  Historické jádro Kašperských Hor je městskou památkovou zónou. Kašperské Hory se rozkládají v horské oblasti na jižním svahu nad Opoleneckým a Zlatým potokem a údolím Otavy, nejvýše položené gotické město v Čechách.

Historie

První písemná zpráva o Kašperských Horách pochází z roku 1337. Město bylo založeno jako hornická osada, kde se dolovalo zlato. Původní název Kašperských Hor zněl Reichenstein, Bergreichenstein. V 15. století bylo v provozu téměř 40 větších zlatodolů a řada štol. Těžbu zlata pak začal nahrazovat obchod, sklářství,dřevařství, papírenství a chov dobytka. Po odsunu německého obyvatelstva bylo město oslabeno, ale postupně se zde prosadil turistický ruch a město opět vzkvétá.

Současnost

V současnosti jsou Kašperské Hory malebným horským městečkem. Na jihovýchodním okraji města se nachází lyžařský areál, který prošel kompletní modernizací. Jedná se o rodinný ski areál, kde jsou tři sjezdové trati mírné obtížnosti. Sjezdovky jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány a po setmění si můžete zalyžovat na osvětlené sjezdovce. V areálu se nachází snowpark, vybít energii můžete i při snowtubingu. Součástí areálu je kompletní zázemí pro lyžaře, především pro rodiny s dětmi, pro které tu je služba hlídaní dětí. 

Běžecké okruhy

I běžkaři si v okolí Kašperských Hor přijdou na své. Pro ně tu je upravováno celkem 40 kilometrů běžeckých tras.
 

Kašperské Hory v létě

Kašperské Hory a jejich okolí patří svou krajinou a přírodou k nejcennějším územím Šumavy, je zde spousta chráněných území - Přírodní park Kašperská vrchovina, Chráněná krajinná oblast Šumava a Národní park Šumava. Tento fakt přímo vybízí k turistice, v okolí Kašperských Hor je velké množství cyklistických a turistických tras. Za krásami Kašperských Hor a okolí tedy můžete vyrazit jak pěšky, tak i na kole. Pro historické a kulturně založené turisty je přímo nad městem hrad Kašperk, který byl vystavěn za Karla IV. a sloužil k ostraze zemské hranice, ochraně obchodní stezky a zlatorudných dolů. Velice zajímavé je také Muzeum Šumavy, Muzeum historických motocyklů, obora s chovnými bizony nebo naučné stezky se zlatokopeckými štolami.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*