Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2905 hlasů v anketě 2905
Šumava
1631 hlasů v anketě 1631
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2318 hlasů v anketě 2318

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Hochficht - Šumava - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Fotogalerie - Hochficht

Obrázek Hochficht

obrázek č.1/6Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Hochficht je nejvyšší horou v rakouské části Šumavy (1338 m n. m.). Mezi tímto vrcholem a druhou nejvyšší horou Zwieselberg (1163 m n.m.) se nachází známé zimní středisko Hochficht.

Historie

Po roce 1990 se začalo s předběžnými rozhovory a výměnou informací týkající se zpřístupnění Hochfichtu/Smrčiny z české strany. V roce 1994 bylo Milanem Klápou a Karlem Červenkou založeno zájmové společenství Nadace Smrčina s cílem zpřístupnit lyžařskou oblast Hochficht/Smrčina z české strany a vznikl tak projekt Hochficht-CZ. Od zimní sezóny 2001/2002 je lyžarský areál Hochficht plně v provozu a přístupný z české strany.

Současnost

V současné době je Hochficht největší rakouský lyžařský areál. Z poloviny ho vlastní klášter Schlägl a z druhé Vereinigten Bergbahnen. V areálu jsou rozsáhlé možnosti v oblasti zimních sportů a sice tři 4-sedačkovými lanovky, pět vleků a 13 sjezdovek bez rizika kamenů a lavin. U hlavních sjezdovek je v případě potřeby možné využít systém umělého zasněžování. Ve středisku se nachází Snowpark Ficht, výborná crossová trať, dětský funpark se cvičným vlekem. V okolních obcích je nordické centrum Böhmerwald, vyzkoušet můžete jízdu na saních tažených koňmi, kluziště, Happy-bobovou dráhu, chůzi na sněžnicích, bazén, wellness, sauny, jezdecké haly, jezdecké školy nebo tenisové haly. Lyžařské středisko Hochficht je ideální volbou s velmi příznivým poměrem cen a služeb pro celou rodinu.

Běžecké okruhy

Také milovníci bílé stopy si přijdou na své, pro svou zálibu zde naleznou opravdu spoustu kilometrů upravovaných tras. V okolí Schönebenu naleznou přes 40 km běžeckých tratí, nebo v okolí městečka Horní Planá, kde se nachází 25 km tratí.

Hochficht v létě

Ani v létě se nebudete nudit. Na své dovolené můžete relaxovat nebo si užít aktivní dovolenou na kole či jako turisté. K tomu vám poslouží více než 400 km značených cest, fitnes-stezek a naučných stezek. Šumavu můžete prozkoumávat bez ohledu na hranice, česká i rakouská část vám má co nabídnout. Vyzkoušet můžete historické dálkové trasy, jako například Nordkammweg - cesta severním hřebenem, ale také stále oblíbenější tematické stezky, např. stezka k Plešnému jezeru - Plöckensteinerseeweg, Kamenitá stezka - Stoanaweg, Bankerlsteig, nebo stezka ptačího zpěvu – Vogelstimmenweg.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*