Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2903 hlasů v anketě 2903
Šumava
1629 hlasů v anketě 1629
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2317 hlasů v anketě 2317

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda) - Orlické hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Orlické hory » Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda)

Předpověď počasí - Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda)

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda)

Obrázek Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda)

obrázek č.1/7Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Čenkovice leží na úpatí Bukové hory v okrese Ústí nad Orlicí. Tato malá obec s rozlohou 6 km2 se nachází po obou březích potoka Čenkovičky od Bukové hory až k hranicím obce Bystřec v průměrné nadmořské výšce 670 metrů. V současnosti žije v obci na 190 obyvatel s průměrným věkem 39 let.

Historie

První písemná zpráva pochází z roku 1304. Název obce je odvozen od českého jména Čeněk a pravděpodobně vznikla za posledních Přemyslovců (Přemysl Otakar II., Václav II.) v letech 1270 - 1300. Původní obyvatelstvo bylo ryze české, ale později zde žije i německé obyvatelstvo (německý název obce byl Czenkendorf nebo Čenkendorf. V 19. století žilo na území obce kolem 1 600 obyvatel, což je několikanásobně více než v současné době. Ke konci 19. století odcházelo především německé obyvatelstvo do Německa, kde se zdrojem obživy stala práce v továrnách.

Současnost

Nyní se v Čenkovicích nachází lyžařské a rekreační středisko, jehož poloha je na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Zalyžovat si můžete na sjezdovkách s devíti vleky o celkové délce necelých pěti kilometrů. Náročnost sjezdových tratí je od modré po červenou, pro děti je k dispozici dětský vlek s 50 metrů dlouhou sjezdovkou. Pro milovníky sněhu je za dobrých sněhových podmínek v provozu snowpark, vyzkoušet můžete i snowtubing. Sjezdové tratě je ve většině možné uměle zasněžovat a na dvou sjezdovkách je provozováno večerní lyžování. Pro rekreanty je tu široká nabídky kvalitních služeb od občerstvení přes lyžařské a snowbordové školky a školy až po ubytování. 

Běžecké okruhy

Pro vyznavače klasického lyžování je tu upravováno několik desítek kilometrů běžeckých tratí a hřebenová cesta z Bukové hory na Suchý Vrch a dále na Vysoký kámen nad Mladkovem. Ze značených okruhů si můžete vybrat ze tří možností (zelená, modrá a žlutá trať), celkem můžete využít na 35 kilometrů strojově udržovaných tratí.  

Skiregion Buková Hora (Čenkovice - Červená voda) v létě

Čenkovice jsou navštěvovány i v létě a jsou zvláště vhodné pro rodinnou dovolenou. Výlety můžete podnikat po celých Orlických horách jak pěšky tak i na kole. V letním období je možné zapůjčit si horské koloběžky nebo se zúčastnit závodů v travním lyžování.  Hojně navštěvované turistické cíle jsou například vojenská pevnost Bouda, rozhledna Suchý Vrch, Pastvinská přehrada, Klášter Hedeč, Kralický Sněžník 1424m/n, Muzeum starých řemesel (Letohrad) a další.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*