Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Říčky v Orlických horách - Orlické hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Orlické hory » Říčky v Orlických horách

Předpověď počasí - Říčky v Orlických horách

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Říčky v Orlických horách se rozkládají v údolí potoka Říčky a na okolních svazích Anenského, Zakletého a Pustého vrchu v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královehradeckém kraji. V obci o rozloze 1481 hektarů žije necelých 100 obyvatel.

Historie

Oblast Orlických hor je postupně osídlována od roku 500. Horská obec Říčky byla pravděpodobně založena počátkem 17. století, kdy se jejich původní obyvatelstvo živilo prací v lese a sklářstvím. Vznik obce je možné posunout až na začátek 16. století, ale s určitostí se to bohužel říci nedá. Roku 1703 byly Říčky prodány hraběti Norbertu z Kolowrat a to včetně lesů. První písemné zmínky o obci můžeme nalézt v úředních knihách okolo roku 1717 a to převážně v němčině . V polovině 19. století měla obec na svém území 183 chalup a usedlostí. V minulosti nebyly Říčky vždy samostatnou obcí. Každoročně se zde koná akce nazvaná Skiinterkriterium, což je mezinárodní závod žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Tento závod zde má velkou tradici.

Současnost

V současné době je tato horská obec Říčky v Orlických horách hojně vyhledávaným zimním střediskem v Orlických horách. Díky své výhodné poloze (sjezdovky se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 až 992 m n. m.) se řadí i mezi přední střediska v České republice. Sjezdové tratě s trojí obtížností jsou každý den upravovány a v případě potřeby je možné využít systém umělého zasněžování. Na vrchol sjezdovek vás kromě dvou vleků pohodlně dopraví i čtyřsedačková lanovka o délce 1200 metrů. Samozřejmostí je kompletní zázemí včetně možnosti ubytování (výběr z různých kategorií – hotely, chaty, penziony, ubytování v soukromí).

Běžecké okruhy

V průběhu zimní sezóny jsou pravidelně upravovány běžecké stopy v okolí v délce 42 kilometrů. Místní běžecké stopy jsou vhodné jak pro klasický styl tak i pro bruslení. Pokud to dovoluje výše a kvalita sněhové pokrývky, je upravena běžecká stopa od Rokytnice v Orlických horách až po Jelenku. Běžecké trasy jsou značeny a okruhy můžete vybírat z 5 tras: Buď fit, Hřebenovka, Přístupová, Závodní a Jiráskova.

Říčky v Orlických horách v létě

V Říčkách v Orlických horách a jejich okolí je možné využít několika turistických cest. V létě je to oblíbené hřebenové východisko pro cykloturistiku a pěší výlety do oblastí Kunštátské kaple, Komářího vrchu, Anenského vrchu a k pevnosti Hanička nebo kolem přírodní památky (rašeliniště s prameny a jezírky) pod Pěticestím do Zdobnice. V Říčkách naleznete nejdelší lanové centrum v kraji s délkou okruhů 385 m.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*