Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1639 hlasů v anketě 1639
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Deštné v Orlických horách - Orlické hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Orlické hory » Deštné v Orlických horách

Předpověď počasí - Deštné v Orlických horách

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Deštné v Orlických horách

Obrázek Deštné v Orlických horách

obrázek č.1/8Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Deštné v Orlických horách se nachází, jak název napovídá, v malebném pohoří severovýchodních Čech v nadmořské výšce 650 m n.m.. Deštné se nalézá v nádherném prostředí v kouzelném údolí říčky Bělé a Deštenského potoka. Obec se rozkládá v kotlině pod nejvyšší horou Velkou Deštnou – 1115 m n. m.

Historie

Osada Deštné byla založena před rokem 1350 v době vlády Karla IV.. V letech 1720 – 1726 byl vystaven v centru obce kostel sv. Máří Magdalény, ve kterém se dnes nachází vzácné varhany. Původním zaměstnáním horalů byla těžba dřeva v lese, práce na pilách, pálení popela na výrobu potaše pro sklářství, dřevěného uhlí v milířích, ve mlýnech, sklářských hutích, horském zemědělství. V této době zde kvetlo též pašeráctví. Za první republiky se stala obec známým turistickým střediskem, zvláště díky dr. J. Šternerkovi. Roku 1921 byla na chatě Panorama otevřena nejznámější 128 km dlouhá turistická stezka – Jiráskova stezka z Broumova do Litomyšle.

Současnost

V současné době je Deštné nejživějším a nejnavštěvovanějším střediskem zimních sportů a turistiky v Orlických horách. Návštěvníci tohoto střediska si mohou vybrat ze sedmi sjezdovek, které jsou jinak dlouhé a různě obtížné. Sjezdové trati jsou umístěny na severních svazích a zároveň jsou pravidelně udržovány. Délka tratí se pohybuje od 100 do 1200 metrů. Přepravní kapacita sedmi vleků je 5900 osob za hodinu. Nejoblíbenější sjezdovkou je asi Sportovní sjezdovka s převýšením 210 m a délkou 900 m, ale nalezne se tu také černá Závodní sjezdovka pro profesionální lyžaře. V areálu se také půjčuje nebo opravuje lyžařské vybavení a funguje zde i lyžařská škola pro úplné začátečníky.

Běžecké okruhy

Běžkařské tratě v Orlických horách nabízí maximální pohodlí. Tratě mají více než 50 km a můžete si vybrat z několika tras a okruhů. Jsou pravidelně udržované, nenáročné terénem a na hřebenu poskytují lyžařům skvělý výhled. Cestou budete míjet rozhledny, bunkry, postavené ještě před druhou světovou válkou nebo malou kapličku. Tratě jsou dělané tak, že si v polovině můžete skočit do nějaké příjemné hospůdky a nabrat síly na další jízdu, můžete si trasu upravit tak, aby jste okusili zátěžové stoupání nebo zvolili takovou trasu, kde vás bude čekat jen sjezd a rovinky.

Deštné v Orlických horách v létě

Deštné v Orlických horách je oblíbené nejen v zimě, ale samozřejmě i v létě pro svou výhodnou polohu v krásné a ničím neporušené přírodě. Oblíbenými jsou místní cyklotrasy a i pěší výlety po horské přírodě. Spousta turistů využívá také možnosti vypůjčit si koně a jet se podívat na přírodu v koňském sedle. Za navštívení také stojí nejvyšší hora Orlických hor – Velká Deštná (1115 m n.m.), která je též dominantou obce. Krásný rozhled nabídne také nejvýše položená Masarykova chata na Šerlichu. Nedaleko chaty se nalézá národní přírodní rezervace Bukačka, nejvýznamnější chráněné území Orlických hor. Velmi oblíbená je vycházka na Šerlišský Mlýn, ve vzdálenosti cca 20 km se nachází přístupné zámky Opočno, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou a cca 30 km zámek Náchod. Neméně zajímavé jsou prohlídky pevností vybudovaných před 2. Světovou válkou: Hanička u Rokytnice v Orlických horách a pevnost Bouda na Dobrošově.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*