Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


České Petrovice - Orlické hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Orlické hory » České Petrovice

Předpověď počasí - České Petrovice

č
0°C/0°C
čtvrtek 09.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 08.09.2012 -
ú
0°C/0°C
úterý 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
pondělí 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - České Petrovice

Obrázek České Petrovice

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

České Petrovice jsou pohraniční obec, která leží ve východní části regionu Orlických hor. Nadmořská výška Českých Petrovic se pohybuje mezi 600 až 700 m n.m.. Obec leží v Mladkovské vrchovině a táhne se po obou březích potoka Orličky, na úpatí vrchu Adam. Tento vrchol naskýtá krásný pohled na pohoří Kralického Sněžníku, Orlických hor a do Polska.

Historie

Neznáme vznik mnohých menších obcí a stejně tak neznáme ani přesný vznik obce České Petrovice. Můžeme se pouze domnívat díky ústnímu podání, kdy vznikla obec. Podle ústního podání název obce se objevil roku 1568, kdy se obec jmenovala stejně jako nyní, takže České Petrovice. O vzniku jména této obce jsou známy dvě pověsti. První říká, že mezi prvními osídlenci byl Čech jménem Peter, podle něhož dostala obec jméno. Druhá pověst podložena výpovědí pana Augusta Schmocka, člena dějepisné rady, který uvádí podle vyprávění svého otce, že Peter byl jediným člověkem, který jako jediný v naší obci přežil nejmenovanou nakažlivou chorobu. Tím vzniklo jméno obce České Petrovice.
Tato obec má pečlivě zpracovanou kroniku a nedávno vydaný almanach k výročí vzniku obce.

Současnost

Svou polohou jsou České Petrovice ideálním místem pro rodinné výlety, cykloturistiku,  celoroční turistiku nebo v zimním období bezvadné místo pro lyžování ve ski areálu České Petrovice. Ski areál Baier České Petrovice je čtvrté největší lyžařské středisko Orlických hor. K dispozici jsou 4 vleky s přepravní kapacitou 2000 osob za hodinu. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650 – 740 m n.m., jsou uměle zasněžovány, upravovány a večer osvětleny. Tratě jsou dlouhé přes 2 km. Jsou tu výborné lyžařské podmínky pro začátečníky, rodiny s dětmi, rekreační lyžaře, ale i snowboardisty, kterým je zde nabízen snowpark. Pro začátečníky snowboardisty je zde snowboardová škola.

Běžecké okruhy

Ski areálem jsou upravovány 2 km běžeckých tratí. Ale za kvalitních sněhových podmínek je možno si udělat výlet na trati České Petrovice - Suchý Vrch - Buková hora, která je dlouhá 20 km.

České Petrovice v létě

I v létě jsou České Petrovice křižovatkou pěší turistiky i cyklistů. Obcí prochází známá Jiráskova stezka. Velmi oblíbeným cílem rekreantů je 3 km vzdálená přírodní rezervace Zemská brána. Stezka začíná u mostu a vede romantickým údolím Divoké Orlice kolem Pašerácké lávky a  Ledříčkovy skály do Klášterce nad Orlicí. Dalším turistickým lákadlem se stala Pastvinská přehrada, která se rozkládá jen 5 km po směru toku potoka Orlička. Je zde možnost koupání a provozování vodních sportů.  K nalezení jsou zde velmi dobré podmínky pro aktivní odpočinek u vody. Pokud se půjdete projít po okolí Pastvinské přehrady, naleznete zbytky malého středověkého hradu Vejrov. České Petrovice jsou výborným místem pro romantiky, také pro sportovce, ale i lenošení se meze nekladou.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*