Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Česká Třebová - Peklák - Orlické hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Orlické hory » Česká Třebová - Peklák

Předpověď počasí - Česká Třebová - Peklák

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Město Česká Třebová leží na samém pomezí Čech a Moravy, v podhůří Orlických hor v nadmořské výšce 375 m n.m.. Město leží v malebném údolí řeky Třebovky.

Historie

První zmínky o osídlení města se datují do první poloviny 13. století, kdy docházelo k velké německé kolonizaci. Kolonizační zásahy se také odráží ve jménu města. Jméno Třebová dostal někdy mezi rokem 1278 až 1281, kdy jméno Třebová je odvozeno od staroslověnského slova triebiti, což znamená mýtit les. Od této doby prochází město vývojem. Velkého rozkvětu panství se Česká Třebová dočká v 16. století, kdy se tu ve velkém začínají rozjíždět textilní řemesla. V roce 1636 a 1745 došlo ve Třebové k velkému a ničivému požáru, při kterém vyhořelo celé město. Následky této katastrofy se podařilo zahladit až ve druhé polovině 18. století. V roce 1845 došlo k radikální změně, a to zprovoznění železniční tratě z Olomouce do Prahy, dále v roce 1849 tratě z Brna do České Třebové. Tím se Česká Třebová stala železniční křižovatkou a nabídla mnoho pracovních míst, které láká spoustu obyvatel až do současnosti.

Současnost

V současné době je Česká Třebová nejen křižovatkou železniční, ale nachází se zde i spousta možností k turistice a sportování celkově. V zimě je zde možnost navštívit místní ski areál Peklák, který se nachází na severním okraji města v nadmořské výšce 400 – 550 m n.m..Tento areál nabízí červenou sjezdovku, což znamená střední obtížnost, která je vhodná pro pokročilé, náročné a zkušené lyžaře. Ze svahu sjezdovky je velmi pěkný výhled na město a jeho okolí. Sjezdovka nabízí 800 m dlouhou bílou jízdu, protože pokud nepřeje počasí a není sníh, tak funguje umělé zasněžování sněžnými děly. Nahoru na vrchol návštěvníky doveze kotvový vlek s celkovou kapacitou 1200 osob za hodinu. A pokud jezdíte raději večer, tak je vám k dispozici kompletní osvětlení svahu. Návštěvníci skiareálu mohou využít různých služeb, např.: restaurace, úschovna, ski servis a půjčovna lyžařského vybavení. Součástí areálu je bezplatné parkoviště.

Běžecké okruhy

Příznivcům běžeckého lyžování je k dispozici 30 km běžeckých tratí, které vedou krásnou zalesněnou krajinou. Běžkaři mohou využít vlek k vyvezení.

Česká Třebová - Peklák v létě

Ani v létě nepřijdou návštěvníci o zábavu. Je tu spousta možností ke sportování, ať turistika nebo jiné kolektivní, či individuální sporty. Ve městě jsou nově postavena volejbalová, tenisová a hokejbalová hřiště, dále lanový park, skate park, fotbalový areál, či tělocvičny a posilovny, pokud počasí nepřeje. Je tu opravdu velká možnost k vylepšení své kondice.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*