Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Telnice - Krušné hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Telnice

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Zadní Telnice je nejvýchodnější lyžařské středisko Krušných hor, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Středisko leží v blízkosti velkého města Ústí nad Labem, které je hlavním městem celého severozápadního regionu. Zadní Telnice leží v nadmořské výšce 796 m n.m..

Historie

Telnice je známa již od roku 1371, kdy se začalo těžit na rudném vrchu. Z křemenitých žil se zde těžily rudy železa, mědi, olova, zinku a stříbra. V 18. století byla však těžba zastavena. Díky dolování a těžbě dřeva přišli do údolí Telnického potoka horníci a lesní dělníci, kteří zde založili několik osad, které se později staly dnešní Telnicí. V současnosti má Telnice tři části: Telnice, Varvažov a Lihoňov. Varvažov byl k Telnici přičleněn na začátku šedesátých let, jako pozůstatek obce s asi 3 000 obyvateli, zlikvidované důlní činností.

Současnost

Telnice je velmi oblíbeným místem pro zimní rekreaci. Nabízí nádherné lyžařské středisko s propletenou sítí sjezdovek, které lze libovolně kombinovat. Je tu tedy z dispozici 9 sjezdovek o celkové délce 5 050 m. Tyto sjezdovky jsou všech druhů obtížnosti, konkrétně je tu jedna černá, čtyři červené, tři modré a jedna dětská sjezdovka. Zasněžováno je celkově 4 250 m. Na tyto sjezdové tratě vás vyveze sedm vleků, které mají délku od 50 do 1 000 metrů. Celková přepravní kapacita vleků je 3 400 osob za hodinu.
 

Běžecké okruhy

I milovníci bílých stop si zde užijí své. Mohou využít běžeckých tratí směrem na Komáří hůrku a dále potom na Cínovec. Nebo mohou dále využít běžeckých okruhů na Adolfově. Vybrat si mohou ze dvou, tří, čtyř, pěti a sedmikilometrových okruhů. Tratě nabízejí mírný terén ve 2 stopách s napojením na lyžařský areál Zadní Telnice.

Telnice v létě

Telnice je krásná nejen v zimním období, ale také v období slunce, dovolených a prázdnin. Výlet sem si mohou dopřát jak rodiny s dětmi, tak mladí, ale i starší lidé. Každý si zde najde své. K navštívení nabízí zřícenina hradu Kyšperk, který se nachází asi kilometr severovýchodně od vesnice Krupky. Jeho poloha láká trempy ze všech koutů republiky. V krásných slunečných dnech můžete navštívit koupaliště ve volné přírodě v areálu bývalého lomu nedaleko Varvažova, který je částí obce Telnice. Je tu možnost sladkého nicnedělání, ale i procházek či túr s krásným výhledem po okolí.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*