Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Nové Hamry - Krušné hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Nové Hamry

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Nové Hamry

Obrázek Nové Hamry

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Nové Hamry bychom mohli nazvat pravou horskou vískou. Rozkládá se v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v nadmořské výšce 693 m n.m.. Tato víska leží v zachovalejší části Krušných hor, kde můžete dýchat opravdu čerstvý neznečištěný vzduch. Nedaleko Nových Hamrů je známé lázeňské město Karlovy Vary.

Historie

Obec byla založena v 15. století horníky, který těžili cín a železnou rudu. Své jméno dostala podle nového hamru postaveného pod Dvorským vrchem. Citelnou ranou pro obec se stala třicetiletá války, po níž se místní obyvatelé přeorientovali na jiné zdroje obživy, a to dřevařství, drobná řemesla nebo chov hovězího dobytka a ovcí. Ve druhé polovině 19. století se v Nových Hamrech rozšířila domácí výroba jemných krajek (paličkování), plechových pocínovaných lžící a perleťových knoflíků. Za první světové války si ves nevedla nijak chvalně, byla to doba bídy a útrap. Na rozdíl od dvacátých let, kdy se vše obrátilo k lepšímu. Nové Hamry se staly vyhledávaným střediskem a místem čilého cestovního ruchu. Stinnou stránkou byl po skončení druhé světové války odsun sudetských němců. Mnoho původních obyvatel muselo odejít a s nimi odešly i tradice a folklór krušnohoří.

Současnost

Nové Hamry jsou známy výhodnými a úžasnými podmínkami pro lyžování. Jistě vás ale jistě překvapí, že na rozdíl od jiných českých lyžařských středisek má mnohem méně turistů. Můžete si vybrat z pěti sjezdovek různé délky a obtížnosti. Celková délka lyžařských tratí je 1,7 km. Pro úplné začátečníky bude nejvhodnější krátká a mírná sjezdovka zvaná Dětská s převýšením pouhých 15 m. Pokud toužíte po prudším svahu, vyzkoušejte tzv. Velkou sjezdovku, kde se můžete dle libosti vyřádit i při nočním lyžování. Na tyto sjezdovky vás vytáhne 5 vleků od celkové přepravní kapacitě 1 900 osob za hodinu. Pokud sněhové podmínky nepřejí, je k dispozici umělé strojové zasněžování. I milovníci snowboardingu by si neměli nechat ujít U-rampu na sjezdovce Nad kostelem.

Běžecké okruhy

Milovníci bílých stop si jistě tuto oblast oblíbí. Okolí Nových Hamrů je protkáno sítí pravidelně udržovaných a značených běžeckých tras, které se napojují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.Udržované jsou všechny směry Pernink, Rudná, Jelení i Chaloupky.


Nové Hamry v létě

I v letním období jsou Nové Hamry vyhledávány turisty pro krásnou lesnatou krajinu s čistým ovzduším, které podle výsledku posledních průzkumů patří k nejčistším z celého Krušnohoří. Nové Hamry jsou oblíbeným místem pro houbaře, který ho považují za houbařský ráj. Severně od Nových Hamrů proti proudu Rolavy se rozkládá romantická, téměř úplně opuštěná krajina s charakterem náhorní planiny, na níž se střídají husté smrkové lesy s malebnými horskými loukami. Hranici s Německem, která je vzdálená 6 km,  lemuje řada rašelinišť a močálů, jenž jsou typické pro vrcholové oblasti Krušných hor. Rašelina dosahuje hloubky několika metrů a v minulosti zde byla i těžena. Okolí Nových Hamrů je jako stvořené pro relaxační procházky i dlouhé celodenní túry. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet horolezectví. Pokud ale počasí nebude přát, užijete si spoustu zábavy a příjemné relaxace v krytém bazénu.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*