Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Klíny - Krušné hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Klíny

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Klíny se nachází asi 6 km od Litvínova a asi 5 km od silničního hraničního přechodu do Německa Mníšek (Deutscheinsiedel). V této obci žije v současné době 87 obyvatel. Sport areál Klíny se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 750 m n.m.. V zimním období patří mezi největší středisko zimních sportů.

Historie

Obec Klíny byla založena kolem roku 1355, kdy vznikla jako báňská osada nazývaná Hora Svatého Václava. Dnes je tato obec známa pouze jako Klíny. V době pohusitské se začalo prudce rozvíjet rudné dolování na české straně Krušnohoří. Toto rudné dolování ztratilo význam po pustošivé třicetileté válce. Zbylé obyvatelstvo bylo nuceno se přizpůsobit novým životním podmínkám. Náhradní a převládající obživou se stal chov dobytka, horské zemědělství, těžba dřeva a kultivace lesního porostu. Od druhé poloviny 19. století se naskytl nový zdroj obživy v podobě zaměstnání v textilních továrnách v Litvínově nebo na hlubinných dolech v mostecké části hnědouhelného revíru. V současné době je obec hojně využívána pro rekreační účely, tudíž většina objektů v obci má rekreační charakter, v zimním i letním období tak slouží především pro víkendovou rekreaci obyvatel Mostecka. V šedesátých letech se Klíny stávají centrem sjezdového lyžování. Sjezdové tratě s lyžařskými vleky každoročně využívají příznivci sjezdového lyžování z širokého okolí.

Současnost

V zimním období navštěvují Sport areál Klíny milovníci zimních sportů, především lyžování. Ve Sport areálu se nachází 4 lyžařské vleky a jeden vlek na snowtubing. Tyto vleky mají celkovou přepravní kapacitou 2 300 osob za hodinu. Tyto vleky vás vyvezou na 4 sjezdové tratě různých obtížností. Konkrétně jsou v areálu dvě černé a dvě červené sjezdové tratě. Tudíž si zde užijí i náročnější příznivci sjezdového lyžování. Sjezdovky jsou denně upravovány a zasněžováni v případě nedostatku sněhu. Dvě sjezdovky dokonce nabízí romantické večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Pro milovníky snowboardingu je zde připraven snowpark, kde se mohou vyřádit. Mezi další služby, které ski areál nabízí je především lyžařská škola, půjčovna a servis lyží a snowboardů, sáňkařská dráha nebo přírodní kluziště.

Běžecké okruhy

V těsné blízkosti areálu, na Mračném vrchu (850 m n. m.), jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu. Pokud jsou příznivé sněhové podmínky, jsou tyto okruhy pravidelně upravovány. Běžecké okruhy se napojují na Krušnohorskou bílou stopu. Jedná se o zcela nový projekt s cílem propojit celé severovýchodní Krušné hory (tj. Lesnou, Klíny, Dlouhou Louku, Bouřňák, Fojtovice a Telnici) jednotným systémem udržovaných běžeckých tratí.

Klíny v létě

Sport areál Klíny je vhodný nejen pro zimní radovánky, ale samozřejmě i pro letní období. Tento areál nabízí nezměrné množství aktivit, ze kterých si každý vybere, co je mu vhod. K dispozici je jsou tu víceúčelové kurty, které je možné si pronajmout. Dále horolezecká věž se zajištěnými cestami různých obtížností. Horské koloběžky jsou vhodné jak pro příznivce adrenalinových sportů, tak pro rekreační jezdce.  Pokud toužíte po klidné dovolené, tak si vyjděte na procházku krásnou přírodou nebo vyjížďku na kole.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*