Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Klínovec - Krušné hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Klínovec

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Klínovec

Obrázek Klínovec

obrázek č.1/4Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Klínovec je nejvyšší hora Krušných hor, které se nacházejí na západě Čech, pouze kolem 120 km od Prahy v blízkosti státních hranic s Německem. Klínovec leží v nadmořské výšce 1 244 m n.m.. Dominantou této hory je 80 m vysoká radiotelekomunikační věž a 24 m vysoká rozhledna s horským hotelem. Ski areál Klínovec se nachází na svazích hory Klínovec v katastru obce Loučná.

Historie

Na vrcholu Klínovce již v roce 1817 stála jednoduchá dřevěná pyramida, kterou poštmistr Florián Makasy a Jáchymovský hostinský Petr Weigl v roce 1838 nahradili otevřeným glorietem. Po roce 1868 byl ale zničen požárem. V roce 1965 byla uvedena do provozu sedačková lanová dráha z Jáchymova. V současné době probíhají práce na opravě rozhledny.
Počátky historie lyžování na Klínovci se datují do počátku 20.století. Mezi světovými válkami se v oblasti Klínovce začíná rozvíjet lyžařský sport. Bylo zde postaveno několik skokanských můstků, které využívali sportovci z obou stran hranice a byly zde pořádány závody s mezinárodní účastí. Na severozápadní straně Klínovce, v tzv. Fuchslochu je dodnes dobře vidět tehdy největší přírodní můstek, včetně nájezdu, odrazového stolu i místa dopadu. Později se začíná i se sjezdovým lyžováním.Rozšiřování původních lesních průseků a cest vznikají současné sjezdové tratě. Po 2.sv.válce se celá oblast Klínovce stala, vzhledem k hlídanému hraničnímu pásmu, pro civilní osoby nepřístupnou. Teprve okolo roku 1960 byl tento zákaz vstupu zrušen a v první polovině tohoto desetiletí je postaven první přenosný lyžařský vlek u sjezdovky U Zabitého v délce cca 400m.

Současnost

Oblast Klínovce je oblíbena především v zimě, kdy je zde pro lyžaře připraveno lyžařské středisko Klínovec. Ski areál se skládá ze dvou areálů – Klínovec-Sever a TJ Klínovec. Nachází se v nadmořské výšce od 860 do 1 244 m n.m.. Tento areál nabízí 11 sjezdovek různé kvality – jedna černá, 4 červené, 6 modrých sjezdových tratí – o celkové délce 10,3 km. Tyto tratě jsou pravidelně upravovány a dosněžovány. Nahoru vás vyveze 10 vleků a dvě lanové dráhy. Jejich celková přepravní kapacita činí 7 390 osob za hodinu. Ve středisku se mimo jiné nachází lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Dále areál disponuje těmito službami: 3 lyžařské školy, 2 půjčovny lyžařského vybavení, 3 skiservisy. V areálu probíhá řada soutěží všech kategorií v alpském lyžování a snowboardingu a to i na mezinárodní úrovni a působí zde několik lyžařských klubů. V roce 2004 Skiareál Klínovec pořádal MS juniorů ve snowboardingu. Za tímto účelem byl vybudován snowpark s U rampou s parametry pro největší soutěže FIS včetně zasněžování.
 

Běžecké okruhy

V areálu je k dispozici 35 km upravovaných běžeckých tratí. Dále je možno se napojit na okolní tratě, které vedou do širokého okolí na vrcholcích hor.

Klínovec v létě

Klínovec není navštěvován pouze v zimě, ale samozřejmě i v letním období. Turistům lze nabídnou širokou škálu letních aktivit. Je možno si zahrát na lukostřelce. Samozřejmě pod dohledem školených instruktorů, dále je možno využít tandemový paragliding, kdy se necháte unášet větrem a pozorujete Krušné hory z nebe. K půjčení zde slouží i terénní koloběžky. Pokud toho adrenalinu máte stále málo, můžete vyzkoušet bobovou dráhu nebo lanové centrum. A pokud po adrenalinu ani tak netoužíte, vyjděte si zkrátka na procházku na vrchol Klínovce, nebo sedněte do sedadel a vyjeďte na kole na výlet. Je pro vás připraveno 5 značených okruhů o délkách 10 až 20 km, které vás zavedou do města Boží Dar, Loučná pod Klínovcem a Suchá.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*