Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Žacléř - Prkenný Důl - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Žacléř - Prkenný Důl

Předpověď počasí - Žacléř - Prkenný Důl

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Žacléř - Prkenný Důl

Obrázek Žacléř - Prkenný Důl

obrázek č.1/4Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Město Žacléř se nachází ve východních Krkonoších na úpatí Žacléřského hřbetu v nadmořské výšce 604 m a počet stálých obyvatel je kolem 3700. Spadá pod okres Trutnov do Královehradeckého kraje. Sněhová pokrývka tu bývá 40 – 50 cm a to 90 – 120 dní v roce.  Prkenný Důl je jedna z obcí připojených k Žacléři. Dalšími obcemi jsou Bobr, Černá Voda a Rýchory.

Historie

Žacléř patří k nejstarším trvale obydleným městům na Trutnovsku. Základem města byl pravděpodobně hrad  Ccheczler (Žacléř), který byl vystavěn ve 13. století. Název města se postupně měnil, z počátku se jednalo o Bornflos, pak Bärenstadt, dále Schatzlar a nakonec Žacléř. I v Žacléři se stavěly dřevěné domy, tzv. roubenky. V 17. a 18. století bylo město tvořeno pouze tímto typem obydlí. Do současné doby se tyto domky zachovaly pouze dva (na Rýchorském náměstí). V historii města Žacléř nemůžeme opomenout těžbu černého uhlí, v 18. století zde byly zřízeny dvě šachty. Od 16. století ve městě začal rozvíjet papírenský, sklářský, tkalcovský a porcelánský průmysl.  Porcelánka z roku 1878 je v provozu dodnes. Ve 20. století postupně průmyslová výroba zanikala a roku 1992 byla ukončena také těžba černého uhlí.

Současnost

I když Žacléř nepatří k nejznámějším turistickým střediskům, k rozvoji turistického ruchu přispívají v zimě skvělé lyžařské podmínky ve dvou zimních areálech Arrakis a Bret. V Žacléři lze strávit klidnou rodinnou dovolenou v hezké přírodě. Lyžařům je k dispozici několik sjezdovek v celkové délce 5,8 km. Sjezdové tratě jsou všech stupňů obtížnosti s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. V případě nedostatku sněhu se sjezdovky uměle zasněžují. Lyžaři zde naleznou kompletní zázemí (skiservis, půjčovna, úschovna, ...). V Žacléři mohou návštěvníci využít také sauna nebo fitness centrum.

Běžecké okruhy

V okolí města Žacléře je 28 km upravovaných běžeckých tratí. Prvním okruhem je cesta Žacléř - Rýchorská bouda - Horní Maršov. Druhou možností je trať směrem na Lysečinskou boudu a dále na Rýchory. Poslední, nejdelší tratí je úsek před Trutnov a na Rýchory.

Žacléř - Prkenný Důl v létě

I v letním období si rekreanti a návštěvníci Žacléře přijdou na své. Spoustu možností vyžití nabízí okolí města a celý region. Pro ty, kteří si na dovolenou berou i svá kola jsou tu nově otevřené cyklostezky, pro ostatní možnost procházek krásnou zdravou přírodou nebo spousta kulturních a historických lákadel.  V Žacléří, konkrétně v části Rýchory naleznete nejméně ekologicky narušenou přírodu v celých Krkonoších.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*