Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Vysoké nad Jizerou - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Vysoké nad Jizerou

Předpověď počasí - Vysoké nad Jizerou

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Vysoké nad Jizerou se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji. Počet stálých obyvatel dosahuje k 1 400. Obec se rozkládá v západní části Krkonošského podhůří v nadmořské výšce kolem 700 metrů.

Historie

První písemná zpráva o obci Vysoké nad Jizerou pochází z roku 1352, ale její nynější název je zaznamenán v historických pramenech teprve roku 1354. Bohužel již neznáme vrchnost, která město založila, ani panovníka, který udělil městu jeho práva. Svůj znak (měšťana s medvědem) získalo město už na počátku 16. století. Údajně je to podle kostelníka Havlasa Pavlaty, který při pálení dřeva na uhlí ochočil medvěda. Později kostelník pronesl proroctví pro českou zemi a zemřel ve věku 115 let. Ve století vzniku města zde byla významná výroba skla, která tu příliš dlouho nepřetrvala a přestěhovala se nedaleko do Sklenařic a později do Rejdic. Výhoda polohy města souvisela s procházejícím obchodem, který se zastavil i na zdejších trzích. Jejich počet během staletí stoupal a pro větší bezpečnost cest mělo město i hrdelní právo. To bylo městu odebráno v osmnáctém století. Město Vysoké nad Jizerou patřilo do různých středisek krajů (Hradec Králové, Mladá Boleslav, Liberec) a stejně tak do různých okresů (Jilemnice, Semily).

Současnost

Vysoké nad Jizerou má bohatou lyžařskou tradici. V roce 1903 zde byl založen třetí lyžařský klub v českých zemích. V současné době je městečko vyhledávaným rekreačním střediskem. Ve městě stejně tak jako v jeho okolí se nachází sousta příležitostí k aktivnímu odpočinku. Zalyžovat si můžete ve třech skiareálech (Větrov, Šachty, Sklenařice). Sjezdovky jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány. Zájemci o snowtubing jsou vítáni. V místě je lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, skiservis. Dopravu lyžařů zajišťují skibusy.

Běžecké okruhy

Pro běžkaře se upravují 1 - 15 km dlouhé tratě různých obtížností od nenáročných po vysoce náročné. Celková délka běžeckých okruhů je přes 30 km. Na těchto tratích se pořádají i běžecké závody. Ve startu i v cíli je možné si upravit běžky, převléknout se a samozřejmě i občerstvit.

Vysoké nad Jizerou v létě

V létě zde rekreanti naleznou spoustu příležitostí k prožití krásné dovolené. Ve Vysokém nad Jizerou je tělocvična, posilovna , tenisový a volejbalové kurty, nedaleko pak koupaliště (ve Mlejnkách). Ve Vysokém nad Jizerou působí několik sportovních klubů (skiklub, fotbalový oddíl, cykloklub, volejbal a turistický oddíl), což naznačuje opravdu sportovního ducha obyvatel. Díky tomuto velkému sportovnímu zázemí se zde pořádá množství sportovních akcí.  Turisté se mohou těšit na řadu krásných výletů po hřebech Krkonoš, ale i Jizerských hor. Krajina v okolí Vysokého nad Jizerou je spíše pozvolnějšího rázu. Kdo by se rád dozvěděl něco o městě a jeho okolí, určitě by měl navštívit vlastivědné muzeum. Významnou historickou památkou je barokní kostel sv. Kateřiny Alexandrijské.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*