Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2903 hlasů v anketě 2903
Šumava
1629 hlasů v anketě 1629
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2317 hlasů v anketě 2317

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Vrchlabí - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Vrchlabí

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Město Vrchlabí se rozkládá na 28 km čtverečních v nadmořské výšce 477 metrů nad mořem. Svou polohou spadá do Královehradeckého kraje a do okresu Trutnov. V současné době má okolo 14 000 obyvatel. Vrchlabí se nachází uprostřed Krkonoš proto se mu říká vstupní brána do hor – centrem lyžování a turistiky.

Historie

První písemná zmínka o Vrchlabí je z roku 1359, ale základ města pravděpodobně vznikl někdy kolem roku 1300. Název města se postupně vyvíjel od Werchlab, Wrchlab přes neměcký název Hehenelbe (asi roku 1518) po současné jméno Vrchlabí. Název města je v souvislosti s jeho umístěním na vrchním toku řeky Labe. Jako i v jiných obcích v Krkonoších, tak i na území dnešního města se těžila a zpracovávala ruda a tak obyvatelstvo tvořily hlavně rodiny horníků a slévačů. Kromě těžby a zpracovávání železa se nejvýznamnějším řemeslným odvětvím stalo zpracování lnu. V roce 1590 zde vzniká vedle tradičních městských cechů i cech tkalcovský a začíná se rozvíjet přadláctví a tkaní lněných látek. Krkonošské plátěné výrobky byly určeny pro daleké trhy, prodávaly se v Itálii a Španělsku, v severní Africe nebo Orientu a zámoří. Strojírenská výroba se ve Vrchlabí rozvíjela pozvolna. Na konci 19.století se začaly produkovat stavební materiály jako je vápno, cihly, kameninové a cementové prefabrikáty, umělý kámen.

Současnost

Město s bohatou historií nabízí řadu pamětihodností, kulturních událostí i příležitostí ke sportování nebo relaxaci. Když napadne sníh, nabízí Vrchlabí výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování a také pro snowboarding. Návštěvník si může vybrat mezi několika lyžařskými areály (Kněžický vrch, Herlíkovice, Bubákov), které nabízejí sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti a umožňuji tak lyžování vysoké kvality. Mezi středisky můžete cestovat vlastním autem nebo využít služeb skibusu. Samozřejmostí je kompletní zázemí pro lyžaře i ostatní návštěvníky. Kromě klasických vleků můžete využít třísedačkovou lanovku, která Vás vyveze na Kněžický vrch (700m n. m.). V případě nedostatku sněhu jsou některé sjezdovky vybaveny systémem umělého zasněžování, který zaručuje kvalitní lyžování i při nepřízni počasí.

Běžecké okruhy

Pokud dáváte přednost běžkám před sjezdovkami, věřte, že i z Vrchlabí máte kam vyrazit. Z Kněžického vrchu, kam se pohodlně dostanete lanovkou je výborný přístup na běžecké tratě Benecka a Horních Míseček s délkou 50 kilometrů.

Vrchlabí v létě

Samozřejmě i v létě vám Vrchlabí nabízí širokou škálu možností jak strávit dovolenou. Vrchlabí představuje ideální zázemí pro pěší turistiku nebo výlety nejen na horských kolech.  V nabídce letních aktivit jsou i vodní sporty, tenis, vyjížďky na koni, paragliding a létání na padácích a závěsných kluzácích nebo jízda na bobové dráze. Vrchlabí nabízí bohatý kulturní program, hojně navštěvované jsou Vrchlabské Pivní slavnosti, které se konají vždy druhou sobotu v srpnu na náměstí. Proslulý pivní festival nabízí prezentaci desítky pivovarů, ochutnávky piva včetně různých soutěží.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*