Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Strážné - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Strážné

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Strážné

Obrázek Strážné

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Strážné je jedno z nejhezčích míst v Krkonoších. Nachází se v nadmořské výšce 800 m n.m. a  je vzdálena asi 4 km od Vrchlabí. Spolu s Herlíkovicemi tvoří jednu správní obec. Obec Strážné se rozkládá mezi svahem Žalského hřbetu až na Liščí horu. Zajímavostí obce je lom Strážné, který zahrnuje bývalý vápencový lom pod Hříběcími boudami, SSV od obce Strážné na jihozápadním úpatí Světlého vrchu asi 5 km jižně od Špindlerova Mlýna.

Historie

Obec Strážné byla založena v 17. století hrabětem z Pomořan. K osadě patří množství samot na okolních kopcích, např. Hříbecí Boudy nebo Šestidomí. První písemná zmínka o obci je z roku 1754.

Současnost

V zimním období může obec Strážné nabídnout svým návštěvníkům množství příležitostí pro kvalitní rodinnou zábavu i individuální turistiku. Lyžařský areál Strážné může nabídnout čtyři sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti od modré (Nad kolonkou) přes červené (Kotva a Pod starou školou) až po černou, která se nazývá Za hřištěm. Celková délka tratí je 1,85 km. Na čtyřech sjezdovkách jsou k dispozici čtyři vleky s celkovou přepravní kapacitou 3500 osob za hodinu. Malé děti se tu naučí lyžovat s pomocí instruktorů z lyžařské školy na velmi mírném cvičném svahu v blízkosti modré sjezdovky. Dále je zde v nabídce snowtubing, freestyle snowpark vybavený osvětlením pro večerní jízdy.

Běžecké okruhy

Obec Strážné je svojí ideální horskou polohou vhodný i běžeckému lyžování. Je ideálním výchozím bodem pro túry, které mohou klidně končit až na nejvyšším vrcholu České republiky Sněžce. Běžecké stopy jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu, tím pádem nají velmi široký rozsah: : od letiště Vrchlabí až na Bufet na rozcestí nebo horní stanici lanové dráhy Svatý Petr - Pláně a navazují na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Strážné v létě

Pokud můžeme říct, že obec Strážné je bohatá na lyžařské zážitky v zimním období. Můžeme to samé říci i o letním období. Protože pokud jde o turistiku, tak platí to samé jako u běžeckých tratí. Určitě za zhlédnutí stojí výstup na nejvyšší vrchol ČR Sněžku, ze kterého za jasného počasí vidíte až na vrchol Ještěd. Pokud nejste příznivcem sportovního vyžití, určitě je můžete strávit příjemné chvíle v některém z pohostinských zařízení, nebo se můžete zajet podívat do některého nedalekého města.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*