Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Špindlerův mlýn - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Špindlerův mlýn

Předpověď počasí - Špindlerův mlýn

č
0°C/0°C
čtvrtek 09.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 08.09.2012 -
ú
0°C/0°C
úterý 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
pondělí 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Špindlerův mlýn

Obrázek Špindlerův mlýn

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

První písemná zpráva o Špindlerově Mlýně pochází z roku 1676. Město se nachází v nadmořské výšce 715 - 1 310 m n. m. na soutoku řeky Labe s Dolským potokem. Na území žije 1300 stálých obyvatel, ale v sezoně se tomto městě nachází až 15 000 lidí. Rozloha města je přibližně 77 km2 a skládá se ze čtyř základních částí: Přední Labská, Labská, Bedřichov a Svatý Petr. Špindlerův Mlýn náleží celou svou rozlohou Krkonošskému národnímu parku.

Historie

Špindlerův Mlýn získal svůj název podle mlýna rodu Spindlerů, který byl postaven na řece Labi. Původně se jednalo o hornickou a dřevorubeckou obec, ale koncem 18. století se zde začal pozvolna rozvíjet turistický ruch. V 19. století se pak město začalo přizpůsobovat turistům a vznikaly hotely a restaurace. V centru Špindlerova Mlýna stojí bílý železobetonový obloukový most z roku 1911, který se stal dominantou města.

Současnost

V současné době patří Špindlerův Mlýn mezi nejvýznamnější lyžařská střediska nejen v Krkonoších, ale v celé České republice. Jak se zmiňuje literatura, právě toto město je nazýváno perlou Krkonoš. Je to díky výhodné poloze Špindlerova Mlýna uprostřed nejvyšších českých hor. Optimální sněhové podmínky pro všechny zimní sporty trvají přibližně od začátku prosince do konce dubna. Při nepřízni počasí je většina sjezdovek uměle zasněžována. Špindlerův Mlýn se skládá ze tří lyžařských areálů: Svatý Petr, Medvědín a Hromovka. Zde si přijdou na své všichni milovníci sjezdového lyžování od začátečníků až po nejnáročnější. Kromě vleků jsou k dispozici i 4 lanovky. V zimní sezóně sem zavítá na 750 tisíc návštěvníků. Špindlerův Mlýn je také místem konání významných světových sportovních akcí. Pokud Vás omrzí lyže, můžete vyzkoušet jízdu na bobové dráze, jízdu na sáňkařské dráze nebo snowtubing (jízda na sněhu v nafukovacích člunech).

Běžecké okruhy

Špindlerův Mlýn a jeho blízké okolí jsou vhodné i pro běžkaře. Je zde pro ně připraveno mnoho kilometrů běžeckých tratí. Krásná trasa pro milovníky běžek je například Špindlerův Mlýn - Pec p/Snežkou - Horní Maršov nebo Špindlerův Mlýn – Strážné. Celkem je okolo Špindlerova Mlýna na 75 km upravovaných běžeckých tratí.

Špindlerův mlýn v létě

Špindlerův Mlýn nabízí také jedinečné možnosti vysokohorské turistiky, cykloturistiky nebo vodních sportů. Mimo zimní sezonu (přibližně od května do října) je možné vydat se na značené turistické cesty vedoucí po údolích i hřebenech. Kromě těchto turistických možností můžete vyzkoušet i celou řadu dalších aktivit: jízdu na koni nebo v kočáře, rybolov, tenis, squash, bowling, paragliding, rafting či jiné sporty.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*