Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Rokytnice nad Jizerou

Předpověď počasí - Rokytnice nad Jizerou

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Rokytnice nad Jizerou

Obrázek Rokytnice nad Jizerou

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Rokytnice nad Jizerou se nachází v nadmořské výšce 550-1315 metrů nad mořem v oblasti západních Krkonoš. Dominantou Rokytnice nad Jizerou je Lysá hora s výškou 1343 m n.m.  Na území obce žije 3254 obyvatel.

Historie

Rokytnice nad Jizerou je též nazývána Krakonošovou osadou. Její historie se datuje od roku 1574. Název Rokytnice město získalo od Huťského potoka, kterému se původně říkalo Rokytnice (vzniklo z „rokytná“, což je voda tekoucí mezi rokytami – vrbami.) Obec má i svůj evangelický název Kalich. Rokytnice nad Jizerou se rozděluje na čtyři části: Horní a Dolní Rokytnice, Františkov a Hleďsebe. Především v minulém století byl rozvoj této obce výrazně ovlivněn textilním a sklářským průmyslem.

Současnost

Rokytnice nad Jizerou postupně začala nabývat stále většího významu jako oblíbené sportovní a rekreační centrum.V dnešní době je Rokytnice nad Jizerou supermoderním pětihvězdičkovým lyžařským střediskem s bohatou vybaveností a se skvělými podmínkami pro provozování zimních sportů, letní pěší turistiky či cykloturistiky.  Na Lysou horu Vás zimě pohodlně dopraví moderní čtyřsedačková lanovka, která měří 2 198 a je tak druhou nejdelší lanovou dráhou v České republice. Na jižních svazích Lysé hory se rozkládá špičkový skiareál Horní Domky, který svojí náročností uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Celkem ve všech lyžařských střediscích je 28 vleků a čtyřsedačková lanovka. Pro ty, kteří by rádi vyzkoušeli něco nového je tu snowtubing. Jedná se o sjíždění v nafukovacích člunech na uměle vytvořeném sněhovém koridoru.

Běžecké okruhy

V okolí Rokytnice nad Jizerou si na své přijdou i běžkaři. Jsou zde udržované běžecké tratě a okruhy napojené do systému "Krkonoše - lyžařský běžecký ráj“, který propojuje horská střediska a celkem je zde možné využít více než 500 km tratí. Místní okruhy jsou různých náročností, doporučit můžeme například běžecké trasy v areálech U kapličky nebo Pod Dvoračkami.

Rokytnice nad Jizerou v létě

Rokytnice nad Jizerou bezesporu patří mezi místa, která se vyplatí navštívit i v létě. Milovníky pěší turistiky překvapí množstvím značených turistických tras vedoucích překrásnou přírodou a poskytujících jedinečný a nezapomenutelný pohled na Krkonoše. Své výlety můžete plánovat libovolně dle své chutě a schopností.
Milovníci horských kol a cyklotruristiky zde najdou v okolí Rokytnice nad Jizerou opravdový ráj. Velké množství značených cyklistických okruhů uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročné sportovce.  
K doplnění Vaší aktivní dovolené můžete využít i jízdu na koni, kuželnu, bowling, bobovou dráhu, motokáry, tenisové kurty nebo horolezectví.
V okolí Rokytnice nad Jizerou se nachází také mnoho zajímavých muzeí a výletních cílů. Pro dobrodruhy doporučujeme vyzkoušet ozubnicovou dráhu (tzv. zubačku) z Kořenova do Harrachova.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*