Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Petříkovice - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Petříkovice

Předpověď počasí - Petříkovice

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Petříkovice se nachází v nadmořské výšce od 440 do 600 metrů nad mořem. Petříkovice leží na úpatí Jestřebích hor asi 8 km od Trutnova směr Radvance a Adršpach.

Historie

O historii Petříkovic toho moc nevíme. Ve východních Čechách vládl rod erbu zlatého střmene, který postupně osídloval rozsáhlé území mezi Úpou a Metují. Lze proto předpokládat, že při kolonizaci tohoto rodu se dostali synové Petra ze Skalice Rubín a Petr až k Poříčí u Trutnova a za Jestřebími horami pronikli ke Stárkovu, Adršpachu a Teplicím nad Metují. Rodu patřily nejen vesnice na Svatoňovicku, Úpicku a tvrz v Batňovicích, ale i Bohuslavice nad Úpou, Rubínovice, Petříkovice, Chvaleč,Starý Sedloňov, strážní hrádek u Radvanic a skalní hrad Střmen, nejstarší feudální sídlo v Teplicko-adršpašských skalách. Dalším historickým průlomem obce Petříkovic je výstavba železniční trati, s jejíž stavbou se začalo v roce 1906. Byla slavnostně otevřena trať z Teplic nad Metují co Poříčí u Trutnova s půvabnou lokálkou s přezdívkou „Adršpaška“. Nejhezčí část trati je v Dolním Adršpachu, s malebnou vyhlídkou na skalní město.

Současnost

Lyžařský areál Petříkovice se rozkládá na úpatí Jestřebích hor, tím pádem je vhodný pro lyžaře začátečníky, ale i zdatné lyžaře, snowboardisty, pro rodiny s dětmi i školní výcviky. Pro nelyžaře a děti je zde k dispozici lyžařská škola, kde se o vás náležitě postarají. Skiareál Petříkovice nabízí výhodné ceny za lyžování, 3600 m upravených sjezdových tratí, 2 vleky o délce 600 m a kapacitou 2 500 osob za hodinu. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a upravovány rolbou. A pro ty, kdo mají rádi lyžování večer, je zde připraveno večerní lyžování pod umělým osvětlením.

Běžecké okruhy

Oblast Petříkovic je vhodným místem pro milovníky běžkařů a jiných vyznavačů zimních sportů. Petříkovice je možno použít jako výchozí bod pro zimní turistiku jakýmkoliv směrem, ať do Krkonoš nebo opačným směrem do Adršpachu.

Petříkovice v létě

V létě obec Petříkovice nejsou tak bohaté na nějaké památky nebo přírodní pozoruhodnosti. Ale může se stát výchozím bodem různých výletů, ať pěších výletů, nebo cyklovýletů nebo se můžete nechat svézt vlakem. Nedaleko Petříkovic se nachází skalní město Adršpach, které je součástí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Ty patří k nejnavštěvovanějšímu skalnímu městu na Broumovsku. Pokud se vám nebude chtít procházet skály, můžete se vydat do nedalekého Trutnova. Toto město je bohaté nejen na kulturní zážitky, tak i sportovní vyžití. K dispozici je tu krytý bazén, tak i koupaliště se skluzavkou a tobogánem, sportovní stadiony, tenisové kurty a další. Nemusíte mít strach, že se budete nudit. 


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*