Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Pěnkavčí vrch - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Pěnkavčí vrch

Předpověď počasí - Pěnkavčí vrch

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Pěnkavčí vrch

Obrázek Pěnkavčí vrch

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Pěnkavčí vrch se nachází v obci Velká Úpa. Obec Velká Úpa je jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších rekreačních středisek v Krkonoších. V současné době je Velká Úpa součástí Pece pod Sněžkou. Obec leží v nadmořské výšce od 710 do 1060 m n.m.. Pravá strana Velké Úpy patří svahům Javoru, Vlašského vrchu a Světlé hory. Proto je zde také možnost vydovádět se na nějaké sjezdovce, zajezdit si na běžkách nebo vyjít si na túru. Obrovským lákadlem je také zdravý horský vzduch.

Historie

Historie Velké Úpy je v mnohém spojená s historii Pece pod Sněžkou. Současné území Pece pod Sněžkou a Velké Úpy bylo osídlováno už od 15. století horníky, kteří sem proti proudu pronikali z nižších oblastí. Velká Úpa byla patrně nejdříve obydlenou částí obce, samotná Pec byla osídlena o něco málo později. V 18. století došlo k prvnímu číslování domů a celá obec byla tehdy jednotným celkem s názvem Aupa (Úpa), později se jmenovala GroßAupa, což je v překladu Velká Úpa. V 19.století se Velká Úpa rozdělila na tři díly, které se v roce 1871 stali samotnými obcemi - GroßAupa I (Velká Úpa I), GroßAupa II (Velká Úpa II) a GroßAupa III (Petzer, Pecr, Pec, Pec pod Sněžkou). Ke znovuspojení Velké Úpy I, Velké Úpy II a Pece pod Sněžkou došlo v roce 1960. Obyvatelé Velké Úpy v letech 1990 a 1992 vyvolali referendum za osamostatnění Velké Úpy, ale neúspěšně. V současné době je tedy tato obec součástí Pece pod Sněžkou.

Současnost

Příznivá poloha Velké Úpy vytváří krásné podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty, především samozřejmě lyžování. Lyžařský areál Pěnkavčí vrch se nachází v lokalitě Velká Úpa, v nadmořské výšce 1000 m n.m. Dostupný je z parkoviště Velká Úpa nebo z parkoviště Spálený Mlýn nebo také z horní stanice sedačkové lanové dráhy Portášky. Areál je využíván především pro rodiny s dětmi, méně náročnými lyžaři a také snowbordisty. Díky poměrně vysoké nadmořské výšce zaručuje lyžování i za nepříznivých sněhových podmínek a nabízí také nádherné panoramatické rozhledy na hřebeny Krkonoš. Návštěvníci skiareálu Pěnkavčí vrch mohou využít různých služeb, např.: půjčoven lyží, ski servisu, lyžařské školy nebo ski- krossové dráhy. V neposlední řadě je k dispozici mnoho penzionů, chat a hotelů a pro hladové turisty spousta restaurací.

Běžecké okruhy

Lyžařský areál Pěnkavčí vrch je zapojen do projektu "Krkonoše - lyžařský běžecký ráj" a pro běžkaře je upravován běžecký okruh "Okolo Pěnkavčího vrchu" s návazností na Krkonošskou lyžařskou cestu. Tento okruh má o délce 5 km nabídne běžeckým nadšencům nádherné panoramatické výhledy na východní Krkonoše.

Pěnkavčí vrch v létě

Velká Úpa je svojí polohou vhodná pro pěší turistiku, lehce se dá dostat na nejvyšší horu ČR Sněžku díky lanovce v Peci pod Sněžkou, nebo samozřejmě také po svých. Jsou zde značené cyklotrasy pro milovníky kol, také spoustu sportovního i nesportovního vyžití v nedalekých městech Pec pod Sněžkou, Janské Lázně nebo Trutnov.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*