Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Pec pod Sněžkou - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Pec pod Sněžkou

Předpověď počasí - Pec pod Sněžkou

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Pec pod Sněžkou

Obrázek Pec pod Sněžkou

obrázek č.1/8Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Nejvýznamnější a největší horské středisko v České republice Pec pod Sněžkou leží v nadmořské výšce 769 m. Městečko se nachází ve východních Krkonoších pod nejvyšším vrcholem České republiky Sněžkou. Součástí Pece pod Sněžkou je i sousední Velká Úpa a dále pak horské osady a samoty zasahující vysoko na hřebeny. V Peci pod Sněžkou žije 600 stálých obyvatel, přičemž  většina pracuje ve službách spojených s turistickým ruchem.

Historie

Název Pec pod Sněžkou souvisí s pecemi na tavení železných, arzenových a měděných rud, které se těžily v Obřím dole od 16. do 19. století. První přesný záznam o dolování je z roku 1511. Ve zdejším dole se těžily především měděné rudy a arzenopyrit. Těžba těchto nerostů trvala do roku 1959, těžilo se zde více než 450 let. Po druhé světové válce se Pec pod Sněžkou stala vyhledávaným centrem cestovního ruchu. Samotná Pec vznikla až koncem 16. století, kdy sem byli povoláni dřevaři ze Štýrska, Korutan a Tyrol. Celé území města se nachází v Krkonošském národním parku.

Současnost

V současné době je Pec pod Sněžkou hojně a celoročně navštěvovaným horským městem. Je ze všech stran obklopeno celou řadou hor a vrchů. Na severovýchodě se jedná o Růžovou horu (1300 m n.m.), na severu o Sněžku (1602 m n.m.), Studniční horu (1554 m n.m.) a Luční horu (1547 m n.m.). Na západě ohraničuje Pec pod Sněžkou Zadní planina a Liščí hora. U města se také tyčí svahy Javoru. V zimním období mohou lyžaři využít lyžařský areál Ski Pec pod Sněžkou, lanové dráhy na Hnědý Vrch (Bramberk), lyžařský areál Portášky, půjčovny a opravy lyží, snowboardů a saní, ski-taxi. Pro nejoblíbenější zimní sport se zde nabízí různě náročné a dlouhé sjezdovky. Pro romantické duše tu je možné vyjet si na saních taženými koňmi. Kapacita ubytovacích zařízení je 8 500 lůžek v různých kategoriích.

Běžecké okruhy

V zimním období jsou k dispozici upravované běžecké tratě, je možné napojit se na Krkonošskou magistrálu. Krásnou tratí je i trasa vedoucí z Pece pod Sněžkou do Malé Úpy. Každý si zde vybere podle své zdatnosti a momentální chutě právě tu trasu, která mu bude vyhovovat.

Pec pod Sněžkou v létě

Vyhledávanou aktivitou je v létě turistika. Jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku naleznete v Peci pod Sněžkou dostatečné množství tras a naučných stezek. Zájemci o návštěvu nejvyšší české hory Sněžky se nemusejí trmácet do kopce pěšky, ale mohou využít sedačkovou lanovku. Turisticky zdatní si mohou vybrat z několika cest pro výstup na tuto horu. Pro doplnění aktivní dovolené doporučujeme projížďku v kočáru , tenis, squash, ricochet, kryté bazény, kuželník, sauny, solária.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*