Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Mladé Buky - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Mladé Buky

Předpověď počasí - Mladé Buky

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Mladé Buky

Obrázek Mladé Buky

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Mladé Buky se nachází ve východních Krkonoších  v nadmořské výšce 476 metrů. V obci žije 2223 stálých obyvatel. Obec nabízí bohatou škálu sportovních aktivit v zimním i v letním období. V roce 2000 zde bylo otevřeno golfové hřiště, které nabízí na rozloze 120 ha prostory pro 27 jamek. V současné době jedno devítijamkové hřiště, cvičné šestijamkové hřiště a krytý driving range pro 9 hráčů.

Historie

Mladé Buky jsou jednou z nejstarších obcí ve východních Krkonoších, první písemná zpráva pochází z roku 1355 uvádí lokalitu jako panství trutnovského hradu, v roce 1358 jako ves s kostelem. Do katastrálního území obce patří i dříve samostatné obce Bystřice, Dolní Sejfy, Kalná Voda, Hertvíkovice a zaniklé Sklenařovice. Většina území v Mladých Bukách je v ochranném pásmu Krkonošského národního parku. V historii se zde nacházely dvě nes již zaniklé tvrze různých majitelů. Ty do svého vlastnictví spojil Jan Stoš z Kounic. V roce 1500 byly Janem Zilvárem připojeny  k vlčickému panství. Páni na Vlčicích a město Trutnov se v dalších staletích střídali o vládu v Mladých Bukách.

Současnost

Mladé Buky mají bohatou a dlouholetou tradici ve sportu. Právě v této obci se poprvé v Čechách objevil softball a baseball. Současná činnost těchto klubů je ověnčená celou řadou významných pohárů, a to i ze světových soutěží. Svoji sportovní historii zde má i fotbal – do místního klubu jsou vítáni i ti nejmenší. Zimní měsíce jsou v Mladých Bukách ve znamení lyžování a snowbordingu. Pro sjezdové lyžování jsou k dispozici několik modrých a jedna červená sjezdovka na severním svahu Pekelského vrchu (583 m n.m.). Na vrchol svahu vás vyveze několik vleků nebo třísedačková lanovka.

Běžecké okruhy

I pro milovníky výletů na běžkách se zde najde upravovaná trať. Na úbočí Pekelného vrchu se upravuje okruh v délce 5 km.

Mladé Buky v létě

V létě je obec Mladé Buky skvělým výchozím bodem pro pěší a cyklistické výlety. Přímo v obci je možné využít golfové hřiště, koupání v přírodním koupališti Retro Park-Sejfy. Případně v blízkém městě Trutnov naleznete bohaté kulturní (kina, knihovny, kvalitní restaurace) i sportovní vyžití (vnitřní a venkovní aquapark, fitcentra, bowlingová centra).
V okolí obce Mladé Buky je množství turistických a cykloturistických tras. Díky dobré poloze a dopravní dostupnosti jsou Mladé Buky oblíbené jako výchozí bod do okolních turistických cílů. Tipem na celodenní výlet může být prohlídka světoznámé zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, potom návštěva Braunova Betlému a na závěr můžeme doporučit hospital v Kuksu. Dobře dostupné jsou i Adršpašsko teplické skály, v okolí Mladých Buků se nachází i spousta hradů a zámků  (Ratibořice, Náchodský zámek, Nové Město nad Metují, hrad Pecka).


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*