Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Jablonec nad Jizerou - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Jablonec nad Jizerou

Předpověď počasí - Jablonec nad Jizerou

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Město Jablonec nad Jizerou se nachází v údolí řeky Jizery na západních svazích Krkonoš. Jablonec nad Jizerou leží v nadmořské výšce 450 m n. m. v příjemné vzdálenosti asi 8 km od Harrachova a 13 km od Vrchlabí.

Historie

První písemné zmínky o vesnici Jablonec nad Jizerou pochází z konce 14. století, konkrétně z roku 1392, ale některé prameny uvádí i rok 1352. Až do konce 15. století patřil k panství Jilemnice. Aby se Jablonec nad Jizerou odlišil od blízkého Jablonce nad Nisou (Německého Jablonce), byl nazýván Jabloneček nebo Český Jablonec. Až v 18. století má Jablonec možnost pro rozvoj. Za vedení hrabat Harrachů dochází k rozkvětu hospodářskému i kulturnímu. Vedle zemědělství a běžných řemesel je nejhojnějším zdrojem příjmů obyvatelstva pěstování lnu a jeho zpracování. O povýšení vesnice rozhodl císař František Josef I. v roce 1896. Jablonci byl udělen i nový znak, jehož symbolika zahrnuje jak jméno lokality, tak její dominantu – kostel svatého Prokopa. V roce 1916 došlo na žádost městského zastupitelstva k rozšíření názvu obce na Jablonec nad Jizerou. A až v roce 1971 došlo k povýšení na město.

Současnost

V současné době se Jablonec může pyšnit hojnou turistickou návštěvností. Město je krásné v zimě i létě a své si najdou jak sportovci, tak nesportovci.  V zimní sezóně jsou tu k dispozici dva lyžařské areály Kamenec a Jarák se třemi vleky. Střediska jsou vzdálena 350 m od centra města směrem na Vysoké nad Jizerou. Čeká zde na turisty několik sjezdových tratí střední náročnosti. Pokud nejste příznivcem klasického lyžování, můžete zkusit snowboarding. I pro vás je tu k dispozici Snowpark jak pro začátečníky, tak i pokročilé, kde se můžete zdokonalit na prkně a naučit se pár nových triků. Jste-li unavení a máte hlad, navštivte restauraci u dolního vleku.

Běžecké okruhy

Pokud nejste příznivcem sjezdového lyžování, máte možnost vystoupat na vrchol Kamenec, odkud vedou upravené běžecké tratě na Vysoké nad Jizerou (asi 5 km) a dále na Paseky, Rejdice nebo do Jizerských hor.

Jablonec nad Jizerou v létě

V centru města Jablonce nad Jizerou se nachází městský lesopark zvaný Pilišťata, který je určen nejen k příjemným dlouhým procházkám, ale i pro sportovní vyžití. Jsou zde k nalezení dvě fotbalová hřiště a volejbalové hřiště. V letní sezóně je zprovozněno koupaliště. I tenisoví nadšenci si zde přijdou na své. Jsou k dispozici dva tenisové kurty a tréninková zeď. Cyklisté budou jistě nadšeni tím, že městem vede několik turisticky značených cest. V hodně teplém počasí je řeka Jizera využívána vodáky a příznivci raftingu. V případě nepříznivého počasí se ve městě nachází krytá vytápěná hala vhodná pro různé míčové hry, tělocvična, sauna.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*