Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Harrachov - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Harrachov

č
0°C/0°C
čtvrtek 09.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 08.09.2012 -
ú
0°C/0°C
úterý 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
pondělí 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Harrachov

Obrázek Harrachov

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Harrachov se nachází v 686 m n.m. a patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš, ale i České republiky. Město leží při hranici s Polskem, je zde i hraniční přechod (Harrachov-Jakuszyce). Nad Harrachovem se nachází proslulý areál skokanských můstků, na největším z nich se konají závody Světového Poháru v letech na lyžích.

Historie

Historie Harrachova sahá do 17. století, kdy byla založena ves Dörfl. Začátkem 18. století byla přejmenována po majitelích na Harrachov (původně však Harrachsdorf). Po 2. světové válce byly k Harrachovu připojeny další dvě osady: Nový svět a Rýžoviště. Mezi zajímavosti Harrachova patří ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Harrachov ji i za hranicemi proslulý prvotřídně ručně vyráběným foukaným, broušeným, ale i rytým a malovaným či jinak zdobeným sklem. Sklářská výroba existovala v oblasti Harrachova již ve 14. století, dnes je zde sklářská výroba zachovávána jako fungující sklářský skanzen, kde se nachází nejstarší brusírny skla na světě (poháněné vodní turbínou s původními dřevěnými stavy).

Současnost

Dnes je Harrachov hojně vyhledávaným rekreačním a sportovním střediskem ve všech ročních obdobích. V zimě patří Harrachov a jeho okolí zimním sportům, především lyžování. Nachází se zde několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Sjezdovky mohou využít i snowboardisté, k dispozici jsou vleky i lanové dráhy. V zimě je návštěvníkům krom lyžování k dispozici také bobová dráha, squash, fitness, relax centrum nebo bowling.

Běžecké okruhy

Pro příznivce běžeckých tratí je kolem Harrachova udržována lyžařská magistrála o celkové délce 30 km.

Harrachov v létě

Přes převažující zimní návštěvnost, Harrachov má co nabídnout i v létě. Množství turistických a cykloturistických tras nabízí krásné výlety do Krkonoš a Jizerských hor včetně jejich polských částí. Při výletech je možné použít lanové dráhy, která Vás rychle dopraví na Čertovu horu (doprava kol je zdarma), odkud se dá vybrat z několika tras vedoucí po hřebenech Krkonoš. Otužilcům můžeme doporučit koupání, které je jak horských bystřinách, ale i na koupališti po většinu času více než osvěžující. V létě jsou návštěvníkům Harrachova k dispozici také tenisové kurty, minigolfová i golfové hřiště, hřiště pro plážový volejbal. Je zde zázemí i pro adrenalinové sporty – bungee jumping, na Čertově hoře je startovací plocha pro létání na padácích a závěsných kluzácích. Město Harrachov je tedy vhodné jak aktivnímu, tak k relaxačnímu pobytu.  


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*