Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Dolní Dvůr - Krkonoše - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Krkonoše » Dolní Dvůr

Předpověď počasí - Dolní Dvůr

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Dolní Dvůr

Obrázek Dolní Dvůr

obrázek č.1/1Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Dolní Dvůr leží v nadmořské výšce 641 m n. m. v údolí pohoří Krkonoš. Nejbližšími městy jsou 6 km vzdálené turistické středisko Vrchlabí, obec Lánov, Strážné a Pec pod Sněžkou. Tato výhodná poloha láká na pěší turistiku, cykloturistiku a lyže.

Historie

Osídlování obce začalo už ve 14. století. Vznikly zde dvě salaše; horní (později přejmenované na Horní Dvůr) a dolní (později Dolní Dvůr). Ale za samotné datum vzniku obce je považován rok 1601. Tohoto roku došlo ke sjednocení zde žijících lidí převážně německé národnosti a město dostalo název Niederhof. Začalo se zde ve velkém těžit a zpracovávat dřevo, dolovat a tavit ruda.
Obec dostala oficiálně svůj současný název Dolní Dvůr v roce 1945. Po válce se z průmyslové obce stává oblíbené turistické středisko, chataři, podniky a organizace využili možnosti koupit domy a přestavit je na chalupy a podnikové chaty. Dnešní Dolní dvůr je v současnosti plný novostaveb, ale samozřejmě také původních roubenek, chat, chalup a penzionů.

Současnost

Lyžařská střediska SKIPARK MARKID Dolní Dvůr a Luisino údolí jsou známá svou nenáročností, vhodná pro klidnou rekreaci pro rodiny s dětmi. Návštěvníkům nabízí kvalitní vybavení areálu, 6 lyžařských vleků o kapacitě 4420 osob za hodinu, pravidelná úprava lyžařských terénů, denně zasněžované tratě a velmi výhodné cenové podmínky. Na své si zde přijdou i milovníci snowboardů ve skiparku Markid. Pro ně je zde mini snowpark se třemi překážkami a MiniKID park. Pro lyžaře, kteří se budou chtít naučit kvalitně lyžovat, jsou zde připraveni zkušení instruktoři lyžařské školy, dále možnost půjčení sportovního vybavení.I ti, kdo lyžovat nechtějí, si najdou své díky výhodné poloze obce. V nedalekém Vrchlabí mohou navštívit zimní stadion, bazén, krásný zámek a další možná kulturní vyžití.

Běžecké okruhy

Pro běžkaře je připraveno 31,5 km tras, které navazují na hlavní běžecké tratě po hřebenech nejvyššího pohoří České republiky – Krkonoš.

Dolní Dvůr v létě

Návštěvníci nejvyšších hor ČR mohou buď využít značených turistických tras, nebo zvolit individuální túry. Pro turisty, kteří zde jsou poprvé, stojí za zhlédnutí krásný výhled z nejvyšší hory Krkonoš – Sněžky. Z Dolního Dvora je vzdálena  pouze 14 km, Pec pod Sněžkou 7,5 km a Špindlerův Mlýn 10 km. Trasy jsou vhodné jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty. Z Dolního Dvora není nikam daleko. V případě nepříznivého počasí je zde k dispozici tělocvična bývalé školy.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*