Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Liberec - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Liberec

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Liberec je severočeské krajské i okresní město nacházející se mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Město se nachází v průměrné nadmořské výšce 370 metrů (minimální 305 m n.m., maximální 1012 m n.m.) a na jeho území žije kolem statisíce stálých obyvatel. Liberec je také nazýván městem pod Ještědem, protože tento vrchol s 1012 metry nad mořem je dominantou nejen města, ale i celého kraje. Liberec spravuje 26 katastrálních území

Historie

První písemná zmínka pochází z roku 1352. V místech, kde se nyní Liberec nachází vedly obchodní cesty. Protože byl přechod Ještědského hřebene příliš náročný, bylo potřeba zajistit místo pro odpočinek. Původně se jednalo o malou osadu, která se v průběhu 15. a první poloviny 16. století postupně měnila na poddanské městečko. Na konci 16. století se stavěly kamenné stavby, které na dlouhou dobu určily charakteristický ráz města. Další velkou proměnou prošel Liberec v druhé polovině 18. století, kdy bylo centrum zastavěno zděnými domy a na počátku 19. století se v Liberci a okolí začal rozvíjet textilní průmysl a průmyslová architektura. Z bezvýznamné vesničky se postupně stává důležité město. V té době vznikla řada reprezentativních budov, které městu dodávaly majestátnost odpovídající jeho významu. Kdysi býval Liberec druhým největším městem v Čechách, nacházely se zde 3 konzuláty, 50 textilních továren a 60 továren zaměřených na kovoprůmysl.

Současnost

Nyní je Liberec významným městem v Čechách. Výhodná poloha města umožňuje bohaté sportovní vyžití a velikost a význam slibuje hojný kulturní a společenský život. V zimním období je přímo v obležení čtyřhvězdičkový lyžařský areál Ještěd. V areálu se nachází kvalitní tratě pro náročné lyžaře, ale i děti, celkem si zalyžujete na 12ti kilometrech sjezdových tratí. Na většině z nich je k dispozici umělé zasněžování. Na vrchol sjezdovek vás vyveze kabinová lanovka, dvě čtyřsedačkové lanovky, dvě dvousedačkové nebo pět vleků. K areálu je možné dopravit se i tramvají, což mnoho středisek nabídnout nemůže. Na okraji Liberce se nachází vyhlášený Ještědský skokanský areál se dvěma můstky, kde se konalo nejedno mistrovství ve skocích na lyžích.

Běžecké okruhy

Pokud si chcete vyrazit na běžky a nechce se vám na hory, pak je Liberec ideálním startovním místem. Pro běžkaře je tu k dispozici 80 km udržovaných běžeckých tras včetně okruhu v areálu Vesec, který je osvětlen. Od roku 1968 je zde pořádán jeden z nejpopulárnějších evropských závodů v běhu na lyžích – Jizerská padesátka. Mezinárodní lyžařská federace zvolila Liberec za pořadatele Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009.

Liberec v létě

V Liberci a okolí se v letním období rozhodně nudit nebudete. Pro aktivní i rekreační sportovce tu jsou kilometry značených turistických a cykloturistických tras. Ve městě naleznete světoznámou zoologickou a botanickou zahradu, Centrum Babylon (aquapark a lunapark), golfové hřiště a ostatní sportoviště. Za příznivého počasí se nechte zlákat výstupem na Ještěd, kde na vás čeká překrásný výhled na Liberecký kraj, Krkonoše a uvidíte až do sousedního Německa či Polska. Na vrcholu hory je konstrukce ve tvaru rotačního hyperboloidu, kde je spojové středisko a hotel s restaurací. 


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*