Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2903 hlasů v anketě 2903
Šumava
1629 hlasů v anketě 1629
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2317 hlasů v anketě 2317

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Kořenov - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Kořenov

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Kořenov

Obrázek Kořenov

obrázek č.1/1Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Kořenov je největší horská obec v České republice. Rozkládá se na ploše 55,67km² v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji. Kořenov leží na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš mezi Harrachovem a Desnou v Jizerských horách. Z velké části se území obce nachází v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. V Kořenově žije kolem tisíce stálých obyvatel, ale kapacita rekreačních lůžek dosahuje třech a půl tisíce. Průměrná nadmořská výška v obci je 750 m.

Historie

Kořenov vznikl v roce 1960 sloučením dříve samostatných obcí Polubný, Příchovice, Rejdice a Jizerka. Jméno Kořenov získala obec odvozením z názvu místní části v obci Polubný. Sloučení těchto obcí bylo pravděpodobně z politicko správních důvodů. Toto sloučení způsobilo, že v Kořenově jsou nyní tři kostely, několik návsí a podobně. První kolonisté z počátku 16. století se živili lovem (zvěř a ryby), později káceli stromy a pálili uhlí. Další osadníci zakládali sklářské hutě, ve 20tém století se ze sklářů stali dřevaři. Obyvatelstvo bylo i německého původu a to spíše v podhůří, Češi se zdržovali v nížinách. V roce 1843 byly v obci založeny lázně Kořenov, ke kterým od roku 1872  patřil lázeňský dům. V lázních byly prováděny různé kúry (vodní, sirné, rašelinné a se smrkovým jehličím), ale po roce 1949 byly lázně uzavřeny.

Současnost

V současné době je Kořenov převážně horská rekreační obec, která je navštěvována tuzemskými i zahraničními turisty. Zdejší zajímavostí je "Hnojový dům" na Jizerce, který obýval známý cestovatel, horolezec a přírodovědec Gustav Ginzel. V Kořenově a v jeho okolí se nachází 7 lyžařských vleků a nejstarší lanová dráha v Jizerských horách. Pokud se ubytujete v některé z horských chalup, máte jedinečnou možnost vyjet z chaty přímo na sjezdovku. V blízkém okolí Kořenova leží známá nejen jizerskohorská ale i krkonošská zimní střediska, jako například Příchovice, Harrachov, Paseky nebo Rokytnice nad Jizerou.

Běžecké okruhy

V Kořenově a jeho okolí se nachází spousta upravovaných běžeckých tratí, které navazují na další upravované trasy směrem na Smědavu a Bedřichov a na opačnou stranu směrem na Krkonoše. Jejich celková délka se pohybuje kolem 60ti kilometrů. Kořenov je také nástupní místo na Jizerskou magistrálu, která nabízí více než 100 kilometrů upravovaných tratí, z nichž velká část vede po jizerské náhorní rovině, takže je vhodná i pro méně zdatné lyžaře. Z Jizerské magistrály můžete dále pokračovat na Krkonošskou lyžařskou cestu a také na polské lyžařské tratě.

Kořenov v létě

V letním období si v Kořenově přijdou na své jak pěší turisté, tak cyklisté. V okolí se nabízí velké množství značených turistických cest a udržovaných cyklostezek, v současné době je vyznačeno přes 100 km cyklotras (celkem je plánováno okolo 200 kilometrů). V obci je bowling, minigolf a lanové centrum. Kořenov je výborný výchozí bod pro cykloturistiku a turistiku do Jizerských hor nebo Krkonoš. Obec a okolí nabízí také řadu historicky i turisticky atraktivních míst.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*