Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Janov nad Nisou - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Jizerské hory » Janov nad Nisou

Předpověď počasí - Janov nad Nisou

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Janov nad Nisou leží v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji. Obec se nachází v nadmořské výšce 560 metrů a na jejím území žije přes 1200 obyvatel. Janov nad Nisou se skládá ze čtyř osad: Janova, Loučné, Hrabětic a Hraničné. Nejstarší z nich je pravděpodobně Hraničná, nejmladší pak Hrabětice.

Historie

První písemná zmínka o Janově nad Nisou pochází z roku 1645, ale založen byl pravděpodobně kolem roku 1630. Kolonizace okolí nacházející se na břehu říčky Bílá Nisa., které pokrýval hustý les bylo pravděpodobně dosti obtížné. V roce 1850 byly k Janovu připojeny Hrabětice a vznikl nejstarší janovský spolek “Rozsévačů”. Název Hrabětice je odvozeno od majitelů rohozeckého a semilského panství Desfoursů. Hrabětice byly založeny roku 1689 a jelikož Desfoursové založili řadu obcí a pro jejich názvy už byla vyčerpána všechna jejich křestní jména, tak se rozhodli použít jméno odvozené z jejich titulu. Prvním obyvatelem obce Hrabětice byl Nicolas Weiss, podle kterého se jmenuje zdejší Nickelův vrch (někdy nazývaný Králičí vrch).

Současnost

Hrabětice a v nich nacházející se středisko Severák (804 m n. m.) jsou nejchladnějším místem v celých Jizerských horách. Zdejší sjezdovky s celkovou délkou přes čtyři kilometry jsou vhodné jak pro rodiče s dětmi, tak pro náročnější lyžaře. Celkem se zde nachází 10 lyžařských vleků, dětské vleky. Zajímavostí je pohyblivý koberec SUNKID, naleznete zde i snowpark se skoky a různými překážkami. V případě nutnosti je 70 procent sjezdovek možné uměle zasněžovat.

Běžecké okruhy

Pro milovníky výletu na běžkách se tu najdou opravdu kvalitní trasy s délkou přes 70 kilometrů. Středisko Severák je napojeno na běžecké tratě Jizerské magistrály. Pokud je to možné, všechny tratě jsou strojově upravovány. Popřípadě je možné vytvořit si běžecký okruh na Hrabětické louce.

Janov nad Nisou v létě

Pokud byste rádi strávili letní dovolenou v Jizerských horách, pak je Janov nad Nisou tím pravým místem. Dobře značené turistické trasy vás zavedou na nejzajímavější místa Jizerských hor, cyklisty musíme upozornit na hornatý kraj Jizerských hor s mnohými stoupáními, za které jsou pak odměněni nádhernými výhledy do okolí. Povrch cest je většinou asfaltový nebo zpevněný panely, zhutnělým perkem. V Janově nad Nisou, konkrétně v části Hraničná se nachází farma, která nabízí agroturistiku. V okolí naleznete i spoustu historických památek. V Janově můžete vyzkoušet bobovou dráhu, kde se s bobem otočíte o 450 stupňů.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*