Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Desná - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Desná

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Desná

Obrázek Desná

obrázek č.1/2Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Město Desná se nachází v malebném kraji Jizerských hor. Rozkládá se v údolí kolem říček Bílé a Černé Desné v nadmořské výšce 466 m n.m. V blízkosti se nachází velmi mnoho zajímavých turistických cílů, přírodních krás. Příroda zde je krásná v kdykoli v každém ročním období a nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití.

Historie

Osada Desná byla založena v roce 1961 hrabětem Albrechtem Maxmiliánem Desfoursem. Po něm byla pojmenována Desfoursdorf. Ale místní obyvatelé ji podle říčky začali nazývat Dessendorf (Desná). V roce 1771 měla osada 36 chalup a patřila k obci Albrechtice. Horalé začali využívat sílu zdejších potoků k domácké sklářské výrobě – broušení a mačkání. Ve 40. letech 19. století byly založeny Riedlovy hutě. Ve druhé polovině 20. století dochází k významnému rozkvětu obce díky zdejšímu sklářství a také se uvedly do provozu velmi známé lázně. Na jejich místě stojí dnes park, kterému vévodí architektonicky zajímavá Riedlova vila, kterou nechal roku 1895 postavit místní sklářský podnikatel Josef Riedl. Doktor Schindler, který byl duší celého projektu, odešel později jako úspěšný lékař do Jeseníku a lázně zanikly.

Současnost

V současné době obec Desná nabízí mnohé sportovní a kulturní vyžití. Jsou zde dvě lyžařská střediska, která se jmenují Parlament a Černá Říčka. V těchto střediscích je k dispozici 5 vleků a 4,3 km sjezdových tratí. Vleky převezou za hodinu až 2 450 osob. Černá Říčka svou polohou a nadmořskou výškou nabízí ideální podmínky pro lyžování na přírodním sněhu a díky tomu je zde lyžařská sezóna velmi dlouhá a obvykle trvá od prosince do dubna. Pokud chybí trochu sněhu, kvalita lyžování neklesá a zasněžuje se pomocí umělého sněhu. Sjezdové tratě jsou vhodně nejen pro pokročilé, ale i méně pokročilé a samozřejmě i pro začátečníky. Každý si vybere. Na své si přijdou i snowboardisté, pro které jsou zde budovány skoky. Ke zhlédnutí jistě stojí i skokanské můstky v Desné.

Běžecké okruhy

Pro běžkaře je zde velká síť upravených tratí, které nastupují na Jizerskou magistrálu. Krásné počasí, hezká příroda a chuť sportovního vyžití vytáhne na běžky nejednoho lyžaře. Ať rekreačního, tak pokročilého.

Desná v létě

Desná je krásná nejen v zimě, ale samozřejmě i v létě. Pokud vysvitne slunce, vyrazí se do přírody. Ať pěšky, nebo na kolech. Pro cyklisty je zde možnost mnoha výletů do přírody na zajímavá místa jako například na nejhezčí jizerskohorskou rozhlednu Hvězda nebo trasa přes hřeben Jizerských hor. Trasy jsou dělány tak, aby vyhovovaly i pro méně zdatné sportovce. A kdo se chce koukat na svět sice ze sedla, ale ne cyklistického, má možnost si vypůjčit koně, vyjet si v kočáře nebo pro začátečníky dostat výcvik, jak na takové krásné velké zvíře. Mezi takové zajímavosti sem patří největší ozubnicová trať v České republice na trati Tanvald - Harrachov.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*