Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Bedřichov - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Bedřichov

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Bedřichov leží v Jizerských horách přibližně 8 km severozápadně od Liberce. Bedřichov se rozkládá v horském údolí na horním toku Bílé Nisy v nadmořské výšce 707 m n.m.. Tato obec je považována za jedno z nejznámějších center ČR, použitelných v letních i zimních sezónách.

Historie

Obec vznikla v roce 1598, kdy vznikl také nápad skláře Petera Wandera, aby zde vystavěl sklářskou osadu. Požadal tedy majitele libereckého panství Melchiora z Redernu, který mu vyhověl. Postupně zde vznikala sklářská huť. Obec dostala zřejmě jméno podle Melchiorova otce Bedřícha I. (Friedricha) z Redernu, Bedřichov. Sklárna poskytovala obyvatelům důležitý zdroj práce a stala se vedle pastevectví a těžby dřeva, rašeliny, žuly a křemene jedním z pilířů obživy místních obyvatel. Postupem času se zde sklářství velmi vyvinulo, skláři se sdružili do profesního společenstva a nabízeli své výrobky obchodníkům v Jablonci a Liberci, kteří si je velmi rádi brali. Sklářský život zde zanikl s odchodem německého obyvatelstva.

Současnost

Zimní středisko Bedřichov se nachází v centrální části Jizerských hor. Obec Bedřichov nabízí dva lyžařské areály, přímo v obci areál Malinovka a 4 km odtud další sjezdařský areál Severák nad obcí Hrabětice. Převažuje zde lehká a střední obtížnost sjezdových tratí, tím pádem jsou vhodné nejen pro kvalitní lyžaře, ale zejména pro rodiny s dětmi. Lyžařské středisko dominuje svou vysokou přepravní kapacitou osmi vleků, která činí 5520 osob za hodinu. Lyžovat se může na sjezdovkách o celkové délce 5,93km. Bedřichov nabízí nejen denní, ale i noční lyžování na sjezdovce Malinovka. Středisko poskytuje kvalitní denně upravované tratě s přírodním i umělým sněhem, moderní automatický odbavovací systém, spoustu bufetů, restaurací, ubytovacích míst a dalších služeb.

Běžecké okruhy

Největším lákadlem Bedřichova je Jizerská lyžařská magistrála, což je síť každoročně celou zimu upravovaných stop pro běžecké lyžování. V současnosti dosahuje hodnoty již 130 km. Touto magistrálou mužete procestovat celé Jizerské hory, dostanete se až do Nového Města pod Smrkem, na Jizerku nebo do Albrechtic.

Bedřichov v létě

Obec Bedřichov je vhodná nejen pro zimní období, ale také je krásná v letních měsících. Pokud chcete jít pěšky, v okolí je široká síť značených turistických tras s množstvím zajímavostí na každém kroku, a to rozhledny, přehrady, pomníčky, bývalé sklárny,… Ten, kdo by se rád svezl na kole, pro toho je možnost využít také hustou síť silniček, které křižují clé Jizerské hory. Bedřichov je ideálním nástupním místem pro ty, kteří si chtějí ušetřit několikakilometrové stoupání z níže položeného Jablonce nad Nisou nebo Liberce (mohou využít cyklobus). Na své si přijdou též milovníci koní, které si zde mohou také vypůjčit. Mezi další aktivity můžeme počítat pronajmutí tenisových kurtů, koupání v horských vodách přehrady Černá Nisa nebo přírodního koupaliště a večer centrum Bedřichova nabízí využití bowlingového centra.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*