Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Albrechtice v Jizerských hor. - Jizerské hory - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Jizerské hory » Albrechtice v Jizerských hor.

Předpověď počasí - Albrechtice v Jizerských hor.

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Albrechtice v Jizerských horách se nacházejí údolí mezi horou Špičák a Mariánskou horou v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji. Albrechtice se skládají ze dvou části, vlastní Albrechtice a Mariánská hora. Obec je v nadmořské výšce 610 metrů a na jejím území o rozloze 24,55 km2 žije přes tři stovky stálých obyvatel.

Historie

První písemná zpráva o obci pochází z roku 1674. Obec byla založena rodem Desfours a její jméno vzniklo odvozením od dědice panství Smržovka, hraběte Albrechta Maxmiliána Antona. Původní kolonisté se živili kácením dřeva, zemědělstvím a ručním tkalcovstvím. V 19. století byl zdrojem obživy sklářský průmysl, před koncem století patřily Albrechtice k místům s největším počtem nejkvalitnějších brusičů v okrese Jablonec nad Nisou. První a druhá světová válka znamenala podstatné snížení počtu obyvatel. Od padesátých let dále klesal počet stálých obyvatel a přibývalo rekreačních chat a chalup.

Současnost
 

Nyní je obec Albrechtice v Jizerských horách mimořádně přitažlivá pro turisty a rekreaci.
Pokud se vyskytuje zimní pokrývka, nabízejí Albrechtice výběr různě obtížných sjezdařských terénů. Ve zdejším zimním středisku se nachází čtyřsedačková lanovka a pět lyžařských vleků a nabízí sjezdovky s celkovou délkou téměř šest kilometrů. Tanvaldský Špičák se řadí mezi nejvýznamnější střediska zimních sportů v České republice a je největším lyžařským centrem v Jizerských horách. Jeho kvalitu dokazuje i to, že se zde pořádají závody evropské úrovně.

Běžecké okruhy

Z Albrechtic v Jizerských horách můžete vyrazit jak na krátký okruh na běžkách, tak i na celodenní výlet. Běžecké trasy jsou propojené do jizerskohorských údolí a hřebenů na tzv. Jizerskou magistrálu. Celkem tak můžete využít téměř 90 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Trasy jsou značeny barevnými trojúhelníkovými značkami, na rozcestích vám pomůžou orientační mapy.

Albrechtice v Jizerských hor. v létě

Albrechtice v Jizerských horách jsou přitažlivé i letním období. Turisté a cykloturisté ocení značené stezky vedoucí krásnou přírodou. Albrechtice je tichá horská obec, která je vyhledávaným cílem pro aktivní odpočinek. V Albrechticích můžete navštívit Mariánskohorské boudy nebo zbytky protržené přehrady, která je od roku 1996 kulturní památkou. K protržení došlo roku 1916 v důsledku nevhodné technologie stavby a tato událost měla katastrofické následky. V okolí Albrechtic se nachází spousta zajímavých historických a kulturních cílů pro výlety pěšky či za pomoci nějakého dopravního prostředku.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*