Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1408 hlasů v anketě 1408
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Ramzová - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Ramzová

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Ramzová

Obrázek Ramzová

obrázek č.1/4Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 760 m n.m. asi 10 km od okresního města Jeseník. Ramzová se může pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v republice - ve výši 760 m nad mořem. Lyžařský areál je velice rozsáhlý a sahá až do výšky 1350 m n.m.. Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě Šeráku

Historie

Osada Ramzová, která se nachází v nadmořské výšce 690 až 785 m. O této osadě je poprvé zmiňováno roku 1786, kdy zde byli státní správou dosazeni první osadníci. Svůj název Ramzová dostala podle osobního jména Rams, jednoho z úředníků této správy. V roce 1960 byla Ramzová přičleněna k nedaleké Ostružné.

Současnost

V současnosti je Ramzová výchozím bodem jak pro pěší turistiku, tak je i základnou pro vyznavače zimních sportů. Ramzová je významným lyžařským střediskem. V jeho těsné blízkosti se nachází další oblíbené středisko lyžování v osadě Petříkov. Rovněž v 1 km vzdálené Ostružné jsou výborné podmínky pro lyžování. Místní sedačková lanová dráha, kterou můžete dojet až na vrcholky Jeseníků. Skládá se ze dvou úseků z Ramzové na Čerňavu a z Čerňavy na Šerák. Vleky tu jsou tři. Celková maximální přepravní kapacita lanovek a vleků je 3 590 osob/hod. Sjezdovky tu jsou o celkové délce přes 8 km a jsou vhodné pro začínající, tak i pokročilé lyžaře. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a pokud je třeba, tak zasněžovány. K dispozici je zde půjčovna lyžařského vybavení, lyžařská škola a samozřejmě občerstvení.

Běžecké okruhy

Také milovníci běžek či pěší turistiky si zajisté přijdou na své. Ramzová je totiž důležitým výchozím bodem na hlavní hřebenovou lyžařskou trasu Jeseníků – tzv. Jesenickou Magistrálu.
 

Ramzová v létě

Ramzová je nejen výchozím bodem pro vyznavače lyží,ale také výchozím bodem pro pěší turistiku na hřebenech Jeseníků, vedoucí přes Šerák, Keprník, Červenou horu , Červenohorské sedlo, Malý Děd až do Žďárského potoka či Karlové Studánky. Už během této trasy je možná celá řada odboček. Na druhou stranu se přes Petříkov turisté dostanou k Chatě na Paprsku a dále až na vrchol Kralického Sněžníku. Ze Šeráku vede přes hranici do sousedního Polska, do Kladské nížiny. Tyto trasy jsou vhodné nejen pro pěší turistiku, ale samozřejmě i pro cykloturistiku. Pokud byste chtěli odpočinek od aktivního chození po horách, tak je možnost se jinak odreagovat. Co takhle vyzkoušet bobové dráhy nebo minikáry? A pokud je na túry moc velké vedro, co takhle skočit do plavek a hurá na koupaliště. V Ramzové se nikdy nudit nebudete.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*