Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Přemyslov - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Přemyslov

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Přemyslov

Obrázek Přemyslov

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Přemyslov se nachází nedaleko obce Loučná nad Desnou v Přemyslovském sedle. Přemyslov leží ve výšce od 760 do 960 m n.m. Tato obec je hojně navštěvována turisty díky své výhodné poloze v oblasti chráněné krajinné oblasti Jeseníků.

Historie

Obec Loučná nad Desnou se nachází v těsné blízkosti od skiareálu Přemyslov. Loučná nad Desnou je bohatá na svoji historii. První písemná zpráva o této obci pochází z roku 1494. Ve středu Loučné na Desnou stojí v parku zámek, jehož renesanční část vybudoval na místě dřevěného loveckého zámečku roku 1608 Přemek ze Žerotína. Roku 1769 zde vnikla sklárna, která nabízela mnoho pracovních možností. Od 18. století až do druhé světové války zasáhla Loučnou řada vodních zkáz.

Současnost

Areál Přemyslov je vhodný jak pro letní turistiku, tak samozřejmě i pro zimní turistiku. Tento areál je jeden z nejmodernějších lyžařských středisek v oblasti pohoří Jeseníků. Byl vystaven v letech 2006 – 2007. V areálu jsou k dispozici čtyři sjezdové tratě, které jsou obsluhovány čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma dalšími vleky. Přepravní kapacita lanovky je 2400 osob/hod a přepravní kapacita vleků je 900 a 450 osob /hod.. Sjezdové tratě jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně jsou udržovány sněžnými rolbami. Areál je vhodný pro zdatné, ale i pro méně zdatné lyžaře. Modrá sjezdová trať je osvětlena, proto je hojně využívána k večernímu lyžování. Tato sjezdovka je zároveň se svojí délkou 1250 m nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě. Součástí areálu je parkoviště, restaurace s bufetem, ubytování, lyžařská škola, půjčovna lyží či akumulační nádrž na vodu pro zasněžování, která je v létě využívána na koupání a rybolov.

Běžecké okruhy

I milovníci běžeckého lyžování si přijdou na své. Od horní stanice lanové dráhy jsou denně upravovány běžecké tratě strojem Pisten – Bully 100 o délkách 3,5 a 10 km. Tratě jsou vedeny po vrstevnicových lesních cestách kolem vrcholu hory Ucháč (1 013 m n.m.). Vyhovují jak rekreačním tak výkonostním sportovcům. Vysoká nadmořská výška je zárukou dobrých sněhových podmínek. Tratě jsou vedeny většinou v lesních porostech, takže poskytují příjemné prostředí při větrném počasí a nehrozí zafoukání projetých stop.

Přemyslov v létě

Jak již bylo zmiňováno výše,tak je tento areál vhodný i k letním pobytům. Jeho výhodná poloha vybízí k hojným výletům na poznání krás pohoří Jeseníků. Za zhlédnutí stojí přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, která je třetí největší na světě, farma Petr Strnad, přírodní rezervace Přemyslovské sedlo nebo Tři kameny. Tato místa jsou vhodná jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. A pro uvolnění namožených svalů jsou tu četná koupaliště či nádrže. Toto místo je krásné jak v zimě, tak i v letním období.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*