Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Petříkov - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Petříkov

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Petříkov je charakterem sídla osada, nikoli město. Je součástí obce Ostružná, která se nachází v severní části Olomouckého kraje, v okrese Jeseník a asi 10 km od města Jeseník. Osada Petříkov leží průměrně v nadmořské výšce 792 m n.m.. Petříkov je významné zimní středisko.

Historie

Osada Petříkov byla založena v roce 1617. Před první světovou válkou zde začala těžba pyritu a tuhy. Těžba pyritu po první světové válce zanikla, tuha se dále těžila i v meziválečném období.

Současnost

„Moravský Kitzbühel“, to je druhé jméno ski areálu Petříkov. Ne nadarmo se mu tak říká, protože si výborně zalyžujete od prosince do dubna. Na vrchol sjezdových tratí vás odvezou dva vleky, které jsou dlouhé 700 metrů a 400 metrů, a jeden dětský vlek. Moderní dvoumístné vleky vám zaručí lyžování bez front. Při jízdě domů můžete díky společnému odbavovacímu systému v okolních areálech vyzkoušet pět tras. Přímo k areálu patří dvě sjezdovky, přičemž ta hlavní má šířku 60 m. Unaveným lyžařům je k dispozici SKI Bar přímo na sjezdovce, ze kterého je úžasný výhled na okolí. Z trojice Ostružná-Petříkov-Ramzová považujeme právě Petříkov za nejmalebnější a nejkomornější centrum celoročního cestovního ruchu vhodné pro klidovější, i když fyzicky náročnější formy. V zimní sezóně je vjezd do Petříkova povolen pouze ubytovaným hostům. Proto je k dispozici velké parkoviště na začátku střediska, ze kterých vás dopraví ke sjezdovkám v pravidelných intervalech ski bus.

Běžecké okruhy

Pokud dáváte přednost spíše běžeckému lyžování než sjezdovému, pak můžete vyzkoušet několik upravených tratí, které vedou z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický Sněžník. Pokud se vydáte opačným směrem, dostanete se přes Ramzovou a Červenohorské sedlo až na nejvyšší vrchol moravské hory Praděd.

Petříkov v létě

V létě je od května do října v provozu letní bobová dráha. Tato dráha je první svého druhu v České republice a s převýšením 100 m je jedním z největších v celé Evropě. Pokud nejste zrovna milovníkem adrenalinových sportů, můžete vyrazit na procházku nebo na vyjížďku na kole. Je tu spousta zajímavých míst, do kterých se bez problémů dostanete autem či jiným dopravním prostředkem.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*