Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Ostružná - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Ostružná

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Ostružná, kterou právem nazýváme horská obec, se nachází v nadmořské výšce od 700 do 950 m n.m.. Ostružná se nachází asi 1 km západně od Ramzovského sedla. Tato obec se stala největším střediskem cestovního ruku na Jesenicku. Obec Ostružná není samostatná obec. Jejími částmi jsou Petříkov a Ramzová.

Historie

Nejprve si vysvětleme název obce Ostružná. Její původní název byl Spaarrenhau, který měl význam – místo, kde se kácely klády. Z tohoto názvu vzniklo nářečím Spornhau, který měl význam Ostruha, a jeho překladem z 19. století vznikla dnešní Ostružná. Ostružná byla založena kolštejnskou vrchností v roce 1561. V Petříkově se rozvíjela těžba pyritu a tuhy. Ve druhé polovině 19. století zde pracovala jediná výrobna zinkových barev v tehdejším Rakousko-Uhersku. Počet obyvatel se od poloviny 19. století začal snižovat. Po druhé světové válce se obec začala doslova vylidňovat. Na druhé straně se začal zvyšovat turistický ruch a Ramzová a Petříkov se staly oblíbenými turistickými a lyžařskými středisky.

Současnost

Pro Ostružnou jsou nejdůležitější její severní svahy, kde se nachází ski areál Ostružná se svými šesti upravovanými sjezdovkami. Sjezdové tratě mají různou náročnost, a to od červené k modré. Celková délka tratí činí asi 2 km. Na vrcholky sjezdovek nás dopraví 5 vleků, které uvezou až 2 500 osob za hodinu. Vyřádí se tu jak zdatní lyžaři, tak se nemusí bát ani začátečníci, ani snowboardisté. Tento areál je vhodný také pro rodinné lyžování, kde se děti vyřádí v dětském parku s vlekem, kolotočem pro nejmenší lyžaře a úplnou novinkou v Jeseníkách, a to v gumových člunech. Své ratolesti můžete přenechat lyžařské školičce a sami se můžete přihlásit do lyžařské školy, kde Vás zkušení instruktoři naučí umění lyžovat.

Běžecké okruhy

Přímo pro běžkaře je vytvořen tréninkový okruh. Tento okruh čítá dohromady asi 71 km. Sama obec je také výchozím bodem mnoha běžeckých tratí, například na Paprsek, Kralický Sněžník, Brannou, Šeřák, Keprník, Červenohorskému sedlu až k nejvyššímu vrcholu Jeseníků až k Pradědu.

Ostružná v létě

Ostružná v létě

V zimě je Ostružná lyžařským rájem, v létě zase oblíbeným turistickým místem. Ideální podmínky tu mohou najít turisté, cyklisté, houbaři a hlavně vášnivý sběrači borůvek. Pokud se nebude chtít chodit po horách, tak si můžete zajet do velkých Losin, kde se nachází termální koupaliště , či na koupaliště do Jeseníku, do zatopených lomů ve Vápenné a Žulové, nebo pokud počasí nebude přát, tak do krytého bazénu v Ramzové. V Ramzové si také můžete pronajmout horské minikáry či tenisové kurty a v Petříkově na Vás čeká letní bobová dráha.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*