Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Lipová Lázně - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Jeseníky » Lipová Lázně

Předpověď počasí - Lipová Lázně

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Ski centrum Miroslav se nachází ve známé lázeňské obci Lipová Lázně. Tato oblast přísluší do chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Celé území je velmi členité, proto také jsou uváděny odlišné nadmořské výšky. Střed obce se nalézá ve výšce 498 m n.m., kdežto vrchol hory Šerák ve výšce 1 351 m n.m.. Obec je přičleněna pod Olomoucký kraj, do okresu Jeseník a historicky tato obec patří do území Slezska, přičemž západní hranice katastru tvoří hranici mezi Moravou a Slezskem.

Historie

Dnešní obec Lipovou-lázně tvoří dvě původně samostatné obce, a to Dolní Lipová a Horní Lipová společně s osadou Ramzová. Ke sloučení obou obcí došlo teprve v minulém století, konkrétně v roce 1960. První zmínka o Dolní Lipové je uvedena v seznamu příjmů vedená vratislavským biskupstvím. Tento dokument se dochoval pouze v opsaném vydání z 15. století, ale svým obsahem zachycuje situaci kolem roku 1290. V tuto dobu se obec nazývala Lynda a tento název byl pravděpodobně odvozen od slova lípa, která se zde hojně vyskytovala. O Horní Lipové je poprvé uváděno v roce 1689, kdy měla název Oberlindenwiesse a o deset let později jako Ober Lindenwiess. Osada Ramzová byla v roce 1960 od Horní Lipové oddělena a přičleněna pod sousední Ostružnou. V roce 1960 vznikla z Horní a Dolní Lipové samosprávná jednotka pod názvem Lipová – lázně.

Současnost

V současné době je toto místo hojně navštěvováno lyžaři a turisty. Ve ski areálu Miroslav se nachází 4 sjezdové tratě, dohromady asi 3 km dlouhé. Na vrcholky těchto sjezdovek nás vytáhnou tři lyžařské vleky nebo pokud bychom chtěli větší luxus, tak je nám plně k dispozici nově vybudovaná dvousedačková lanovka v délce 800 m. Celková kapacita vleků je asi 3000 přepravených osob za hodinu. Sjezdovka „B“ je osvětlena, proto je zde umožněno romantické večerní lyžování. Všechny sjezdovky jsou upravovány, a pokud sněhové podmínky nepřejí, tak i uměle zasněžovány. I milovníci snowboardů si zde přijdou na své. Na ně tu čeká 600 metrový snowboardový park s railovými překážkami. Dále lyžaři mohou využít lyžařskou školu, půjčovnu lyží, restauraci nebo rychlé občerstvení.

Běžecké okruhy

I milovníci běžeckého lyžování si přijdou na své. Běžkařské lyžařské trasy v okolí Lipové jsou pravidelně udržovány sněžnou rolbou.Lyžaři se mohou vydat na nedaleké vrcholky Sněhuláka, či Šeráka. Je to hezký výlet s krásnou přírodou a čistým vzduchem.

Lipová Lázně v létě

Miroslav je areálem s velkou spoustou akcí. Zde se nikdy nebudete nudit. V létě se tu koná velká spousta hudebních festivalů. K navštívení stojí městečko Lipová Lázně, zdejší jeskyně a spousta dalších míst, které stojí za to navštívit.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*