Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1638 hlasů v anketě 1638
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Kouty nad Desnou - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Jeseníky » Kouty nad Desnou

Předpověď počasí - Kouty nad Desnou

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Ski areál Šindelná se nachází na okraji Kouteckého údolí, konkrétně v obci Kouty nad Desnou, která leží na soutoku Hučivé a Divoké Desné. Celý skiareál leží průměrně v nadmořské výšce od 650 do 800 m n.m.. Šindelná je dobře přístupná a leží asi 20 km od Šumperka. Tato oblast je jedna z ekologicky nejčistších v České Republice, proto je vhodná pro klidné rodinné rekreace a výlety.

Historie

Z historie o obci Kouty nad Desnou toho moc nevíme. Ale víme, že v minulém století bylo pro tuto obec velmi významná výstavba železniční trati, která byla odbočkou z trati do Sobotína a vedla do Petrova nad Desnou a Koutu nad Desnou. Stavba začala v roce 1903 a úsek dlouhý 13,5 km dlouhý byl zakončen již v následujícím roce 1904. Zajímavostí je historka s reálným podkladem, jak stavba trati byla ve Velkých Losinách špatně vyměřena a v důsledku toho projížděl vlak stodolou. Proto musel každý vlak před vjezdem do stodoly sklopit komín. Tato historka téměř zlidověla a vztahovaly se k ní i satirické veršovánky a pohlednice. Ve skutečnosti však je pravdou, že během dlouhé přípravy a vyměřování trasy železnice, si jistý sedlák z Velkých Losin stačil postavit na svém pozemku stodolu. Když se na to při vlastní stavbě trati přišlo, bylo už pozdě a tak se trasa musela odklonit od původně uvažované trasy.

Současnost

Kouty nad Desnou jsou ideálním místem pro cykloturistiku, turistiky i lyžování. Zdejší skiareál Šindelná nabízí mnohé sportovní vyžití. Když přijedete do areálu, máte možnost využít bezplatného parkování. Před Vámi se vztyčí tři sjezdovky, které jsou dlouhé 500m, 260m a 150m. Sjezdové tratě jsou upraveny umělým zasněžováním a denně strojovým upravováním. Modrá sjezdovka je osvětlená a tím pádem nabízí denně večerní lyžování. Přepravní kapacita vleků je asi 1700 osob/hod. a tím umožňuje lyžování bez dlouhých front a otrávených obličejů. Pro ty, kteří nemají lyže a chtějí se naučit lyžování, je tu lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení. Sjezdovky jsou vhodné i pro úplné začátečníky.

Běžecké okruhy

Jelikož tento areál leží v Jeseníkách, je tu velká možnost vyjet si i na běžkách. Jen v těsné blízkosti areálu jsou upraveny běžecké tratě o délce 30 km. Takže jsou tu i podmínky pro milovníky běžeckého lyžování.

Kouty nad Desnou v létě

Jeseníky jsou vyhledávané nejen v zimě, ale samozřejmě i v létě. Pohoří Jeseníky jsou zachovalé díky svému zachovalému přírodnímu a životnímu prostředí. Jsou atraktivní svými přírodními krásami, jeskyněmi. Jsou zkrátka krajem lesů a vodních nádrží. Proto je zdejší oblast ideálním místem pro milovníky přírody, turistiky, jízdy na kole a v zimě lyžování. V teplém období stojí za vyzkoušení jízda na koni, návštěvy nedalekých zámků a hradů. Kulturního i sportovního vyžití je tu spousta.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*