Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Karlov - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Karlov

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Karlov pod Pradědem je přidružená část k obci Malá Morávka, která se nachází v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Rozhraní mezi Karlovem a Malou Morávkou (německy Klein Mohrau) je téměř nepostřehnutelné, obě vesnice navazují bezprostředně na sebe. V Malé Morávce žije 745 stálých obyvatel a její katastrální území má rozlohu 6 158 ha. Obec se rozkládá v malebném údolí přítoku řeky Moravice.

Historie

Karlov a Malá Morávka nepatřili do stejného panství, i když vesnice na sebe navazují, jedna náležela Řádu německých rytířů a územně pak do Slezska, kdežto druhou založili majitelé sousedního janovického panství, Ditrichštejnové. Karlov je o století mladší než Malá Morávka. V Malé Morávce byla velmi důležitá výroba železa, při které bylo potřeba obrovské množství dřeva, proto roku 1680 byl založen Karlov. Název byl zvolen na počest prvorozeného syna Karla (německy Karsdorf). Toho roku byly krom pily postaveny i obytné domy. Obyvatelé se živili výrobou dřevěného uhlí, ale také drobným zemědělstvím, které bylo v horské vísce obtížné - obilí se sklízelo vždy velmi pozdě. Od roku 1721 byl Karlov majetkem rodu Harrachů. Nějakou dobu se v Karlově dolovalo stříbro a olovo, ale doly byly brzy uzavřeny. Úpadek průmyslu a následně jeho  postupný zánik nastal v 19. století. Obec se pak stala turistickým a rekreačním místem, kterým je do současnosti.

Současnost

V současné době patří lyžařské středisko v Malé Morávce - Karlově k největším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Jeseníkách. V Karlově pod Pradědem jsou k zimním sportům velice příhodné podmínky s dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. Lyžařům je k dispozici velké množství lyžařských vleků, sjezdovky jsou vhodné pro různé kategorie lyžařů, od začátečníků po velmi zdatné lyžaře. Všechny tratě jsou upravované, některé z nich osvětlené a uměle zasněžované. Celková délka sjezdovek je přes 11 km.

Běžecké okruhy

V okolí střediska je k dispozici velké množství strojově upravovaných tras pro běžkaře, v délce 12ti kilometrů.

Karlov v létě

Karlov pod Pradědem a Malá Morávka nabízí v letním období spoustu možností rekreačního a sportovního vyžití.V letě je možné z Karlova vyrazit jak pěšky tak i na kole po hřebenech Hrubého Jeseníku. Cyklisté mohou volit trasy pro trekkingová kola vedoucí po silnicích s asfaltovým povrchem a polních a lesních cestách nebo trasy pro horská kola vedoucí po lesních cestách s různou kvalitou povrchů.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*