Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1408 hlasů v anketě 1408
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Hlubočky - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Hlubočky

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Hlubočky

Obrázek Hlubočky

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Hlubočky leží v okrese Olomouc, 10 km od tohoto okresního města a je součástí mikroregionu Bystřička. Počet stálých obyvatel je okolo 4500. Obec Hlubočky se nachází v nadmořské výšce 382 metrů, prostředí přírodního parku Údolí Bystřice na úpatí z jedné strany pohoří Oderských vrchů a z druhé Jeseníků.

Historie

První zmínka o Hlubočkách (německy Hombok) pochází z roku 1368. O čtyřicet let později obec patřila po sto let k panství dnes již zaniklého hradu Hluboký. Poté připadly Hlubočky panství zámku ve Velké Bystřici. Život obyvatel v poněkud drsném kraji nebyl vůbec jednoduchý, ale změna přišla roku 1827, kdy zde Jan Zvěřina založil železárny a hutě. V roce 1854 postavil pan Machánek hřebíkárny. Roku 1870 byla založena akciová společnost Moravia, která přetrvala do dnešní doby s názvem Mora Moravia a.s. a zabývá se výrobou plynových spotřebičů, odlitků ze šedé litiny a dílů leteckých motorů. Společnost je známá po celé republice, ale také vyváží  své produkty do celého světa.

Současnost

V současné době má obec Hlubočky znaku, jehož základem je poloha obce v údolí řeky Bystřice, která je vyjádřena stříbrnou špicí v zeleném štítu s modrou patou. Modrá pata je symbolem vody řeky Bystřice, stříbrná špice pak značí údolí. Nad vodou je ve špici černá mísa, z níž šlehají červené plameny, což je trochu upravená tovární značka podniku Mora Moravia. Obec Hlubočky nabízí v zimě příjemně strávené chvíle na čtyřech sjezdovkách o celkové délce 1700m, nebo ve snowboardparku. Tři sjezdovky jsou vybaveny systémem umělého zasněžování a u jedné sjezdovky a snowboardparku je možnost osvětlení pro večerní lyžování. Areál je vhodný především pro rodinnou rekreaci, nadmořská výška střediska je 300 m.

Běžecké tratě

V areálu v obci Hlubočky je běžkařům k dispozici upravované kolečko o délce dvou kilometrů. Je možné jej využít jak pro relaxační běh, tak pro trénink.

Hlubočky v létě

Obec Hlubočky má návštěvníků a rekreantům co nabídnout i v letním období. Ski areál Hlubočky je v provozu i letní sezóně, která začíná  v závislosti na počasí počátkem května. Vyzkoušet si tu můžete horské terénní minikáry, freecrossové tratě pro bikery. Pro děti jsou tu připraveny dětské motorové čtyřkolky a dětské hřiště. Pro turisty i cykloturisty je po okolí množství značených tras. Výhodou pro návštěvníky je blízkost velkého města, které nabízí obrovské množství relaxace, kultury a zábavy. Příznivci historických památek si přijdou na své hned v obci, kde se nachází filiální kostel Božského Srdce Páně.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*