Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Filipovice - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Filipovice

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Filipovice tvoří společně s Adolfovicemi, Domašovem a Bělou obec Bělá pod Pradědem. Filipovice jsou poslední zastavěnou lokalitou na silnici z Jeseníku do Šumperka přes Červenohorské sedlo. Obec Bělá pod Pradědem leží v okrese Jeseník a rozkládá se po obou březích řeky Bělá. Na území o rozloze 9213 ha (v délce 14 km) žije necelých 2 000 obyvatel. Obec se nachází v nadmořské výšce 474 metrů, část Filipovice pak v 690 metrech nad mořem.

Historie 

První písemná zpráva pochází z roku 1284 a to o části Domašov. Název Domašov vznikl z německého Thomasdorf, tj. Tomášova ves. Filipovice a Valdenburg (později Bělá) byly pojmenovány podle vratislavských biskupů. Lokalitě Adolfovice se tak říká zřejmě podle osobního jména zakladatele. Obživou obyvatel byla různá řemesla, dřevařství a v horských částech nabývala na významu rekreace a turistika. V blízkosti obce Bělá pod Pradědem se do dnešní doby zachovaly desítky vojenských bunkrů, které byly postaveny ve druhé polovině 30. let na obranu před fašisty.

Současnost

Lyžařský areál je umístěn na úpatí Červenohorského sedla směrem od města Jeseníku (10 km) a od hraničního přechodu s Polskem (28 km). Lyžařský areál je nový a své návštěvníky příjemně překvapí moderními službami. Jsou zde ideální podmínky pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře. Zalyžovat si můžete na třech sjezdovkách střední obtížnosti. Pro snowboardisty je připraven kvalitní snowboard park.

Běžecké okruhy

V zimním období se upravují běžecké lyžařské okruhy ve Filipovicích a v Adolfovicích kolem Javoříku, celkem 28 kilometrů. Příznivce běžeckých stop potěší kvalitně strojově upravované běžecké tratě, které turistům umožňují rekreační výlety do blízkého okolí s nezapomenutelnými zážitky pohledů na krajinu jesenických hor.

Filipovice v létě

Obec Bělá pod Pradědem je svou polohou předurčena k tomu, aby se stala centrem turistického ruchu a východiskem do prostoru Hrubého Jeseníku. V blízkém okolí obce lze navštívit řadu zajímavých míst - Lázně Gräfenberk, Lipová Lázně, Velké Losiny, Karlova Studánka, jeskyně Na Pomezí a Špičáku, Ramzová s lanovkou na Šerák nebo nejvyšší horu Moravy Praděd. Přímo v místní části Domašově je vybudován sportovní a zábavní miniareál a ve střední části obce víceúčelové sportovní hřiště. Turisticky zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo a pásmem Orlíka na Rejvíz. Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu.

 


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*