Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2908 hlasů v anketě 2908
Šumava
1633 hlasů v anketě 1633
Beskydy
1390 hlasů v anketě 1390
Jeseníky
2320 hlasů v anketě 2320

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Červenohorské sedlo - Jeseníky - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Jeseníky » Červenohorské sedlo

Předpověď počasí - Červenohorské sedlo

č
0°C/0°C
čtvrtek 09.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 08.09.2012 -
ú
0°C/0°C
úterý 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
pondělí 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Červenohorské sedlo leží v nadmořské výšce více jak 1000 m na trase Šumperk – Jeseník. Město Šumperk se rozkládá na severozápadní Moravě v údolí řeky Desné Město se nachází v nadmořské výšce 315 metrů. Na území města žije kolem 30-ti tisíc obyvatel. Šumperk leží na 50° severní zeměpisné šířky a na 17° východní zeměpisné délky a svou polohou je jednou ze vstupních bran pohoří Jeseníky, které je členěno na Hrubý a Nízký Jeseník. Šumperk je označován za „Bránu Jeseníků“, a to z toho důvodu, že leží na křižovatce cest, které vedou k nejvýznamnějším horským bodům - Skřítku, Červenohorskému sedlu, Ramzové a také k úpatí masivu Kralického Sněžníku.

Historie

První písemná zpráva o Šumperku pochází z roku 1278, kdy se o Šumperku píše jako o správním centru oblasti, kde se těžily drahé kovy. Postupem času se lidé začali živit různými řemesly, zejména textilní výrobu. V 16. století byl Šumperk sídlem rodu Žerotinů. V 17. století bylo město součástí lichtenštejnského poddanství a v roce 1669 zcela vyhořelo. Textilní průmysl přinesl městu v 19. století velký rozvoj a rozkvět. Na obdivuhodné podobě města se od 2. poloviny 19. století podíleli přední vídeňští architekti a pro svůj neobyčejný vzhled bylo město nazýváno malou Vídní. Konec druhé světové války znamenal odsun německých obyvatel z města, a protože do té doby tvořili většinu obyvatelstva, muselo se s tím město nějak vypořádat. Po nějaké době se město začalo dále rozvíjet a vzkvétat. Mezi  nejdůležitější historické památky a zároveň pýchu města se řadí bývalý klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, který prošel náročnou rekonstrukcí.

Současnost

Červenohorské sedlo je lyžařský areál provozovaný Ski klubem Šumperk. Řadí se mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na severní Moravě, kde se nachází sjezdové tratě v celkové délce více než 10 km. Sjezdovky jsou zde v náročnosti žluté – černé a leží v nadmořské výšce 862 až 1164 m.. K dispozici je lyžařům úschovna, půjčovna i servis lyží a zájemcům o výuku lyžování také lyžařské školy. Po setmění probíhá na některých sjezdovkách večerní lyžování. Zimní sezóna tu probíhá přibližně od poloviny prosince do konce března. Vždy záleží na konkrétních sněhových podmínkách.

Běžecké okruhy

Pro milovníky bílé stopy tu jsou strojově upravované běžecké tratě, které se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Nejvyhledávanější trasa vede po jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda.

Červenohorské sedlo v létě

V letním období se Červenohorské Sedlo stává ideálním výchozím bodem pro horskou turistiku (hřebenová trasa směr Švýcárna a Praděd, Vřesová studánka, Šerák, Keprník). Také pro cyklisty jsou zde připraveny značené cyklostezky. Mezi oblíbené aktivity turistů patří houbaření a sběr borůvek. Areál Červenohorského Sedla se nachází v CHKO Jeseníky. Pro rodiny s dětmi je tu dětské hřiště, kde se nachází pískoviště a houpačky. Sportovnímu vyžití dopomůže krytý plavecký bazén, venkovní koupaliště, zimní stadion, sportovní střelnice, minigolf, tenisový areál.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*