Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2903 hlasů v anketě 2903
Šumava
1629 hlasů v anketě 1629
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2317 hlasů v anketě 2317

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Rusava - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Rusava

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Rusava

Obrázek Rusava

obrázek č.1/4Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Rusava leží v samotném srdci Valašska, v srdci Hostýnských vrchů, jejichž nejznámějším místem je vrch zvaný Svatý Hostýn. Toto místo je nejnavštěvovanější mariánské poutní místo na Moravě. Dříve nesla Rusava jméno Rottalowice. Nynější jméno Rusava dostala po bystřině, která vyvěrá u památných Tří kamenů. Obec se nachází v nadmořské výšce 600 m n.m..


Historie

Obec Rusava byla založena na jaře roku 1657, kdy se na konci valašských bouří ve Vsetíně sem byli převezeni zdraví zajatci, jímž byla udělena milost. Jméno obce Rottalowice dostalo město po majiteli holešovského a bystřického panství Janu z Rottalu. Od počátku obce zde žili vedle sebe katolíci a evangelíci. Tvrdý život Valachů v tomto nádherném koutě přírody se snažil v 19. století zmírňovat evangelický farář a etnograf Daniel Svoboda, který v mládí studoval v Bratislavě s Josefem Miloslavem Hurbanem, národním buditelem a slovenským politikem 19. století. V roce 1848 musel Hurba uprchnout z politických důvodů na Rusavu. V roce 1849 se stal s Ludvíkem Štúrem a Miloslavem Hodžou vůdcem slovenského vojenského povstání a po jeho porážce uprchl opět na Rusavu. Dnes je Rusava střediskem a rájem rekreantů i umělců.

Současnost

Skiareál Rusava je areál, který zde působí již 20 let. Nachází se v Hostýnských horách ve stejnojmenné obci Rusava. V lyžařském středisku se nachází 3 lyžařské vleky. První vlek je určen pro děti a je dlouhý 100 m. Další dva vleky jsou určeny pro dospělé a zkušenější lyžaře a jsou dlouhé 387 m a 417 m. Tyto vleky přepraví za hodinu 1200 osob. Vleky vás vyvezou na sjezdové tratě, které jsou středně těžké obtížnosti a jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře nebo snowboardaře. Ale ani zkušenější lyžaři se zde nebudou nudit vzhledem k členitosti terénu. Pro ty, co se chtějí naučit lyžařskému umění, je zde k dispozici lyžařská škola, která z vás udělá skvělé lyžaře. Pro ty, kdo přijel bez lyžařského vybavení, má možnost si ho vypůjčit ve zdejší půjčovně lyží a snowboardů. Středisko dále nabízí každodenní večerní lyžování. Svah je každodenně upravován sněžnou rolbou a díky šířce sjezdovky je povrch kvalitní po celý den.

Běžecké okruhy

I milovníci bílých stop si zde přijdou na své. Mohou si udělat výlet po vrškách Hostýnských vrchů.


Rusava v létě

Zdejší ovzduší je přirovnáváno k ovzduší Vysokých Tater, proto je toto místo vhodné k lékařskému pobytu. Mezi rekreační vybavenosti obce patří přírodní koupaliště se solárním ohřevem vody, vodní plochy ke koupání a rybaření. Dále je tu možnost si zde postavit stan v kempu. Turisté mohou dále navštívit vrch Svatý Hostýn, zříceninu hradu Křídlo, jeskyňku Čechřinku a muzeum obce. Pokud by nepřálo počasí, mohli byste navštívit nedaleká města Zlín, Luhačovice, Kroměříž, Olomouc a další.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*