Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1407 hlasů v anketě 1407
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Razula - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Razula

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Razula

Obrázek Razula

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Ski areál Razula se nachází ve Zlínském kraji, okrese Vsetín v obci Karlovice-Léskové. Tato obec se nachází v nadmořské výšce kolem 650 m n.m., ale vrchol sjezdovky je ve výšce asi 850 m n.m.. Tato sjezdovka patří k jedné z nejdelších sjezdovek v Beskydech.

Historie

Obec Velké Karlovice byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Svou pečeť získaly Velké Karlovice v roce 1762. Z tohoto období se zachovalo několik kulturních památek. Těmto památkách vévodí karlovský kostel z roku 1754, který byl postaven ve stylu pozdního baroka. Mezi další památky můžeme uvést fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako kafkovské muzeum, které tisícům návštěvníků představuje život lidí v tomto koutu Valašska.

Současnost

V zimě lyžaři jistě ocení místní ski areál Razula, který se může pyšnit čtyřmi sjezdovkami různých obtížností s celkovou délkou asi 2 km. Tento ski areál se pyšní jednou z nejdelších sjezdovek v Beskydech, sjezdovkou Razula, která čítá 1000 m a převýšením 210 m. Na tyto 4 sjezdovky vás vyvezou 4 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2800 osob za hodinu. Středisko nabízí kvalitní lyžařské podmínky včetně umělého zasněžování při nedostatku sněhu a denní upravování svahu rolbou. Romantické večery zpříjemní večerní lyžování při osvětlené sjezdovce. Romantiku během dne zajistí romantická projížďka horskou zimní krajinou. Jízda s koňským spřežením je jedním z nejkrásnějších zážitků, kdy si budete moci v klidu vychutnat krásy valašské přírody.

Běžecké okruhy

Pokud Vás zrovna nebaví sjezdové lyžování, rozhodně si s sebou vezměte běžky. U horní stanice vleku Razula se totiž můžete napojit na pohodovou značenou i upravenou běžeckou trať vedoucí k hotelu Horal. Nyní se připravují další značené běžecké tratě.

Razula v létě

Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice a jízdě na kole. Trasy jsou různé obtížnosti, takže si každý vybere trať, která mu bude nejvíce vyhovovat. Dvě desítky hotelů, restaurací a pensionů jsou schopny nabídnout své kvalitní ubytovací kvality, služby a pohostinnost. K návštěvě stojí zajisté obec Velké Karlovice, která se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, které jsou přitažlivé svými přírodními krásami. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva, v údolí Leskové na svahu hřebenu Lemešná je uchován relikt pralesa Razula s původním jedlobukovým porostem a řadou chráněných rostlinných druhů.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*