Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Pustevny - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Pustevny

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Sídlo Pustevny jsou známým turistickým i lyžařským střediskem, které se nachází v oblasti Radhošťské hornatiny ve výšce 1018 m n.m.. Středisko je vzdáleno 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm.

Historie

Pustevny jsou pojmenované po poustevnících, kteří zde žili. Poslední z poustevníků zemřel roku 1874. Atraktivnost Pusteven si všimli členové frenštátského spolku „Pohorská jednota Radhošť“ a v roce 1884 koupili pozemek v blízkosti v té době už rozpadlé poustevny. Zde postavili útulnu nazývanou Pústevňa. O pár let později vystavěli druhou nazývanou Šumná. Turistický ruch se zvyšoval, a tak pověřili slovenského architekta Dušana Jurkoviče, aby vyprojektoval další dvě útulny – Libušín a Maměnku. Tyto dvě budovy byly zpřístupněny roku 1899. Na výzdobě interiéru se podílel český malíř Mikuláš Aleš. V roce 1926 byl postaven horský hotel Tanečnica. Po druhé světové válce se útulny dostávaly do havarijního stavu. V 80. letech se přišlo s myšlenkou rekonstrukce pustevenských útulen Valašské muzeum v přírodě. K realizaci této myšlenky došlo až od roku 1995. Pustevny byly v době rekonstrukce prohlášeny Národní kulturní památkou.

Současnost

V zimě se Pustevny stávají objektem vyhledávaným lyžaři z celé země. Toto lyžařské středisko disponuje 10 lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 5000 osob za hodinu a 9 sjezdovými tratěmi o celkové délce 12,5 km. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. Tyto sjezdové tratě jsou při nedostatku sněhu uměle zasněžovány. Je zde možnost využít služeb půjčovny lyží, dětských skútrů, ski servisu, lyžařské školy, restaurace a množství ubytování.

Běžecké okruhy

V okolí Pusteven si na jdou své i milovníci běžeckého lyžování. K nejvyhledávanějším lyžařským běžeckým trasám patří nenáročná hřebenová trasa s výhledy do okolí, která vede směrem na Radhošť (1 129 m n.m.) nebo na opačnou stranu směřující trasa na Martiňák, která vede mírně klesajícím traverzem. Tyto trasy jsou pravidelně upravovány. Bývají zde pravidelně upravovány i závodní okruhy standardních tratí střední obtížnosti a délek od jednoho do pěti kilometrů.

Pustevny v létě

Pustevny jsou vhodné nejen pro lyžaře, ale je tu nádherně i v letním období. Můžete se vydat na pěší výlet nebo na výlet na kolách. Pokud se vydáte na východ od Pousteven, lze dosáhnout Čertova mlýna (1 207 m n.m.), který je známý svými ojedinělými skalními útvary. Pokud se vydáte na západ, můžete po hřebenu kolem sochy Radegasta (z roku 1931) dojít až na Radhošť. Socha Radegast je socha pohanského boha úrody, pohostinnosti, plodnosti, slunce, války, řemesel a obchodu. Hora Radhošť (1 129 m n.m.) je nejvyšším vrcholem radhošťských Beskyd. Na jeho vrcholu nalezneme sousoší a kapli sv. Cyrila a Metoděje. Základní kámen kaple byl položen v roce 1897 a dokončena už v roce 1898. Později byla obložena šindelem a byly přistavěny ochozy a zvonice. Pokud nechcete chodit po vrcholcích hor, můžete se vydat dolů do údolí do nedalekých okolních měst, které se pyšní spoustou zajímavostí.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*