Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2903 hlasů v anketě 2903
Šumava
1629 hlasů v anketě 1629
Beskydy
1388 hlasů v anketě 1388
Jeseníky
2317 hlasů v anketě 2317

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Mosty u Jablunkova - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Beskydy » Mosty u Jablunkova

Předpověď počasí - Mosty u Jablunkova

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Mosty u Jablunkova

Obrázek Mosty u Jablunkova

obrázek č.1/5Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Mosty u Jablunkova se nachází v Jablunkovském průsmyku v Slezských Beskydách v okrese Frýdek-Místek na hranicích se Slovenskou republikou a Polskem. Obec Mosty u Jablunkova leží na úpatí vrchu Gruň ve výšce 550 až 700 m n.m.. V roce 2005 žilo v obci 3977 obyvatel.

Historie

První zmínky o osídlení Mostů u Jablunkova pocházejí z 2. poloviny 16. století. Obyvatelé se v té době živili převážně pastevectvím a horským zemědělstvím. V roce 1578 zde bylo vystaveno opevnění Šance, které sloužilo proti nájezdům Tatarů, později proti Turkům. Dnes už zůstaly pouze pozůstatky těchto opevnění. Název Mosty pochází od velkého množství malých mostů a můstků spojující břehu potoků a potůčků. Obec vznikla před 600 lety v nejvyšším bodě průsmyku mezi horami Polomem a Gírovou, na důležité obchodní spojnici, takzvané měděné cestě spojující Slezsko s Uhrami. V současnosti obec Mosty představují významný silniční a železniční přechod mezi Českou a Slovenskou republikou.

Současnost

Ski areál Mosty u Jablunkova je unikátní areál v České republice se zaměřením na celoroční volnočasové aktivity. K dispozici je bohatá nabídka služeb areálu.
V zimní sezóně jsou k dispozici 3 upravované sjezdové tratě, které činí celkovou délku 2100 m. První sjezdová trať je středně těžké obtížnosti, vede na ní vlek s přepravní kapacitou 600 osob za hodinu. Druhá sjezdovka je také středně těžké obtížnosti, takže je určena začátečníky i pokročilé. Přepravní kapacita vleku, který vede na tuto sjezdovku, je 500 osob za hodinu. Třetí sjezdovka je také středně těžké obtížnosti, ale spodní část je lehké obtížnosti, vhodná pro děti a úplné začátečníky. Na tuto sjezdovku vás vyveze vlek s přepravní kapacitou 900 osob za hodinu a ve spodní části sjezdovky je také malý vlek o kapacitě 630 osob za hodinu. Všechny tři sjezdovky jsou pravidelně upravovány a osvětleny, takže nabízí romantickou atmosféru večerního lyžování. Součástí ski areálu je dále snowpark, lyžařská škola, značkový ski servis a bobová dráha s celoročním provozem.

Běžecké okruhy

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou zde k dispozici běžecké stopy, které dosahují celkové délky 44 km. Na ty běžecké stopy je možné nastoupit přímo v areálu. Trasy vedou do Jablunkova, na hranici se Slovenskem, přes Gírovou na Hrčavu, Jaworzynku (Polsko) a také do obce Bukovec.

Mosty u Jablunkova v létě

Areál Mosty u Jablunkova není vhodný pouze pro zimní radovánky, ale také na letní radovánky. Pro cykloturisty a turisty jsou připraveny trasy na krásné výlety v nádherném a příjemném prostředí s neopakovatelným výhledem. Pokud jste milovníky nevšedního sportování, areál vám nabízí bobovou dráhu, lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, trampolíny pro děti, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně a mnoho dalšího. Každý si zde najde aktivitu, která ho baví nejvíce.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*