Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2919 hlasů v anketě 2919
Šumava
1640 hlasů v anketě 1640
Beskydy
1395 hlasů v anketě 1395
Jeseníky
2323 hlasů v anketě 2323

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Javorový vrch - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Beskydy » Javorový vrch

Předpověď počasí - Javorový vrch

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Javorový vrch je hora, která se nachází v Moravskoslezských Beskydech a tyčí se do výšky 1032 m n.m.. Směrem na východ se nachází Malý Javorový (945 m n.m.), kde se nalézá turistická chata, lyžařské sjezdovky a televizní retranslační stanice. Středisko Javorový vrch je ve vzdálenosti asi 40 km od Ostravy a 10 km od Třince.

Historie

Javorový vrch leží v bezprostřední blízkosti města Třince, který inhaluje škodlivé exhalace z Třineckých železáren. V 80. letech minulého století musel být celý severní svah Javorového vrchu vykácen, protože došlo k masivnímu poškození zdejších stromových pater. Nyní je situace lepší, poněvadž jsou průmyslové závody jsou odsířeny, a tak čistota ovzduší přispívá k novému růstu stromů.

Současnost

V zimě je tato oblast hojně navštěvována turisty a hlavně lyžaři. Tamější lyžařské středisko nabízí 3 sjezdové tratě o celkové délce 14,5 km. Pro začátečníky je určena modrá trať, která je dlouhá 300 m, pro pokročilé trať dlouhá 750 m a pro dobré lyžaře je určen extrémně prudký svah délky 400 m. Na tyto sjezdové tratě vás vyvezou 3 kvalitní vleky Tatrapoma, které se pyšní svou celkovou přepravní kapacitou 1700 osob za hodinu. Pokud není dostatek sněhu, jsou zde připravena sněžná děla, který nedostatek sněhu napraví. Sjezdovky jsou denně upravovány sněžnou rolbou. Nezapomenutelným zážitkem je poté večerní lyžování, které nabízí modrá a červená sjezdovka.

Běžecké okruhy

I pro ty, kteří zrovna nemilují sjezdové lyžování, je Javorový vrch skvělé výchozí a cílové místo na hřebeny hor Ostrý, Slavic, Kamenitý, Bystrý, Velký Lipový, Morávku, Řeku, Horní Lomnou. Celková délka běžeckých tratí čítá asi 55 km.

Javorový vrch v létě

Za pěkného počasí je z Javorového vrchu nádherný výhled do širého okolí na polskou stranu Beskyd, na Tatry a Jeseníky. Mimo zimní sezónu je toto místo využíváno pro horskou turistiku nebo cykloturistiku. Díky lanovce, která může vyvézt kola, je možno překlenout počáteční převýšení a dále pokračovat po hřebenech a traverzových cestách Beskyd. Všechny cyklostezky a stezky jsou dobře značené a nejsou nijak fyzicky náročné. Javorový vrch je známým centrem paraglidingu. Pokud jste milovník adrenalinu, můžete vyzkoušet tandemový seskok. V roce 2009 by měl být také v areálu vystaven nový bikepark. Již nyní můžete vyzkoušet lanové centrum, ve kterém si vyhrají jak malí, tak velcí.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*