Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Dolní Lomná - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Beskydy » Dolní Lomná

Předpověď počasí - Dolní Lomná

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Fotogalerie - Dolní Lomná

Obrázek Dolní Lomná

obrázek č.1/3Zvětšit do nového okna

všechny obrázky »

Poloha

Obec Dolní Lomná leží v malebném údolí Těšínských Beskyd ve výšce od 520 m do 705 m n.m. Tato oblast je známá svou polohou na pomezí sousedního Polska a Slovenska. Dolní Lomnou protéká průzračně čistá říčka Lomná, která dala jméno této obci. Údolí říčky Lomné se řadí mezi nejkrásnější údolí Moravskoslezských Beskyd. Obec je uzavřena lesnatými stráněmi, od severu je chráněna širokým hřbetem Kozubové na jižní straně vrcholem Skalky a Velkým Polomem.

Historie

O tom, kdy přesně vznikla obec Lomná, nejsou určité zprávy a nejsou ani známy všechny starší prameny o historii vzniku této obce. Jisté je, že Lomná je jednou z nejmladších obcí na Těšínsku, která se přeměnila z pastvin, kde se popásal dobytek. První lidé, kteří se tu objevili, jsou pastevci, kteří zde popásali stáda krav a ovcí podél říčky Lomné. Obce Dolní a Horní Lomná tvořily až do roku 1899 jednu společnou obec Lomnou. V roce 1812 zde byla zrušena salaš a založila na jejím místě první dělnickou lesní kolonii. Každý kolonista byl povinen s rodinou po celý rok zpracovávat dřevo pro Těšínskou komoru. Významnou úlohou v dějinách hrálo školství. Autobusové spojení s Jablunkovem bylo zahájeno v roce 1930. Obě Lomné, které patřily k nejchudším, kde kulturní život se omezoval jen na velmi úzký okruh lidí, vešly dnes do povědomí naší společnosti jako významné rekreační centrum v Beskydech.

Současnost

Na konci obce Dolní Lomná najdete skiareál Armáda. Jediná sjezdová trať v této obci. V nedávné době byl starý a nevyhovující lyžařský vlek nahrazen dvoumístným vlekem Doppelmayr s kapacitou 1100 osob za hodinu. Tento vlek patří k nejlepším ve své kategorii a tím také přispěl k větší navštěvovanosti lyžařského areálu obce Dolní Lomná. Tato sjezdovka se řadí mezi nejlepší v Beskydách díky své délce 860 metrů a převýšení 185 metrů. Ale také začátečníci si přijdou na své. Pro ně je tu připraven malý vlek s nízkým vedením lana. Pokud je nedostatek sněhu, není to problém, protože areál je vybaven přístroji na technické zasněžování. Pokud vám vyhládne, je pro vás připraveno občerstvení v dolní části sjezdovky.

Běžecké okruhy

I příznivci běžeckého lyžování si přijdou na své. Jsou zde připraveny tři běžecké okruhy s celkovou délkou 18 km, které navazují na běžecké trasy po celých Beskydách.

Dolní Lomná v létě

Asi největší pozoruhodností ke shlédnutí je prales Mionší, který se nachází mezi Horní a Dolní Lomou. Je to jeden z největších pralesů na českém území s rozlohou 169,78 ha. V současné době je opět zpřístupněn. Pokud jste milovníci turistiky, mohli byste se vydat poznat krásy Beskyd. Je toho tu spoustu ke shlédnutí.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*