Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2940 hlasů v anketě 2940
Šumava
1665 hlasů v anketě 1665
Beskydy
1417 hlasů v anketě 1417
Jeseníky
2355 hlasů v anketě 2355

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Dolní Benešov - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Lyžařská střediska » Beskydy » Dolní Benešov

Předpověď počasí - Dolní Benešov

ne
0°C/0°C
neděle 09.09.2012 -
so
0°C/0°C
sobota 08.09.2012 -
p
0°C/0°C
pátek 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
čtvrtek 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Město Dolní Benešov leží v těsné blízkosti města Opavy, asi 14 km vzdálené, na jižním okraji Hlučínské pahorkatiny. Rozkládá se na levém toku řeku Opavy v nadmořské výšce asi 230 metrů. Město se skládá ze dvou částí – Dolního Benešova a Zábřehu. Dolní Benešov je městečko na Hlučínsku, které je obklopeno malebnými rybníky, z nichž největší je rybník Nezmar, který předurčil městu znak.

Historie


Dolní Benešov nese své jméno podle mocného šlechtického rodu Benešoviců, kteří připomněli tuto osadu v listině poprvé v roce 1312. Benešov se poté stal významným panským sídlem dalších nástupnických rodů. Rod Drahoušů vymohl na králi Vladislavovi Jagelonském roku 1493 povýšení Benešova na město s uděláním jarmarku a týdenního trhu. V erbu mělo štiku držící plotici v tlamě. Dolní Benešov v historii několikrát ztratil statut města, avšak naposledy mu byl vrácen v roce 1996. Ke kulturním památkám města patří především kostel sv. Martina s kaplí z roku 1669 a věží postavenou v r. 1861, kaple sv. Kříže ze 70 let 19. století a zámek ze 16. století, přestavěný v 19. a 20. století. Součástí zámeckých budov je obřadní síň a zámecká kaple, která slouží jako muzeum. Okolí zámku tvoří anglický park z přelomu 19. a 20. století, z části obklopený hradbami.

Současnost

Město Dolní Benešov se může pyšnit tím, že do jeho vlastnictví náleží rekreační středisko SKI MSA Dolní Benešov, které se nachází na severovýchodní straně beskydského Grúně v nadmořské výšce as 750 m n.m.. Tato oblast je klimatický vhodná především pro zimní rekreaci. Celé toho území spadá do oblasti Lysé hory, takže je zde možnost četných výletů na nejvyšší horu Beskyd nebo alespoň se oplývat v krásném počasí její krásou. Toto středisko se pyšní svými 4 vleky typu Tetrapoma, které svojí přepravní kapacitou dopraví až 2800 osob za hodinu. Tyto vleky vás dopraví na deset sjezdových a snowboardových tratí. Především na 4 sjezdové tratě středně těžké obtížnosti. Dvě z těchto tratí jsou používány pro konání závodů v alpských disciplínách. Další 4 sjezdové tratě jsou modré a tudíž vhodné pro méně zdatné lyžaře a děti. Na své si zde samozřejmě přijdou i milovníci snowboardu, kteří mohou využít 2 speciální tratě, které nabízí množství překážek a skoků. Většina z těchto tratí je v nepřízni počasí zasněžována a každodenně upravována sněžnými rolbami. Každý si zde vybere trať, která bude vhodná pro jeho schopnosti.

Běžecké okruhy

Pokud vás nebude bavit sjezdové lyžování a budete se chtít obout do jiných lyžařských bot, sáhněte na běžky. Udělat si můžete řadu výletů po okolí, po vrcholcích místních kopců a v nádherném počasí se kochat krásným výhledem do okolí. Z přístupové cesty směrem na Kozlenu je nádherný výhled na celé panoráma východního údolí a Lysou Horu. Z vrcholu Těšiňočky je výhled východním směrem na Visalaje a Bílý kříž, jihovýchodním směrem na Slovensko, Malou Fatru a Rozsutec a jižním směrem na vrcholky beskydských hvozdů směrem na Soláň a Velké Karlovice.

Dolní Benešov v létě

Návštěvníci města Dolní Benešov si mohou udělat příjemnou procházku kolem rybníků v okolí města. Největší z nich je rybník Nezmar. V blízkosti jihozápadního okraje této městské části najdeme přírodní rezervaci Koutské a Zábřežské louky, což jsou rašelinové louky s mokřadním společenstvem rostlin. Okolí obce tvoří jen mírně zvlněná krajina. Jižní částí obce prochází značená cyklistická trasa. Vydáme-li se po ní jihovýchodním směrem pojedeme kolem jižního okraje štěrkovny Hlučín a připojíme se trasu dálkové cyklostezky nesoucí název Jantarová stezka, po které můžeme pokračovat do Ostravy a nebo do Hlučína. Jihozápadním směrem se vydáme po cyklistické trase přes obec Háj ve Slezsku do nedalekých Kravař, kde můžeme navštívit zámecký park a zámek. Za nepříznivého počasí můžeme navštívit místní dominantu města a to zámek s parkem.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*